Asset 1SWN

کرونا در جهان؛ مبتلایان از ۱۰۰ میلیون گذشت

covid-19-4931496_1920

شمار مبتلایان به ویروس کرونا در جهان به بیش از ۱۰۰ میلیون تن رسید.

آمارهای رسمی نشان می‌دهد که تا امروز (سه‌شنبه، هفتم دلو/بهمن) بیش از ۱۰۰ میلیون و ۸۴ هزار تن در سراسر جهان به ویروس کرونا یا بیماری کووید ۱۹ مبتلا شده‌اند. از این میان، بیش از ۲ میلیون و ۱۴۴ هزار تن در اثر ابتلا به کرونا جان‌های‌شان را از دست داده و بیش از ۷۲ میلیون و ۱۸ هزار تن دیگر پس از ابتلا به آن بهبود یافته‌اند.

آمریکا، هندوستان، برزیل، روسیه، انگلستان، فرانسه، اسپانیا، ایتالیا، ترکیه، آلمان، کلمبیا، آرژانتین، مکسیکو و پولند، از جمله کشورهایی‌اند که به ترتیب بیش‌ترین مبتلایان به کووید ۱۹ را در جهان تا امروز شناسایی کرده‌اند. از این میان آمریکا، برزیل و هندوستان به ترتیب بیش‌ترین جان‌باخته‌گان در اثر ابتلا به کرونا در جهان را تا امروز ثبت کرده‌‌اند.

در آمریکا تاکنون ۴۲۹ هزار و ۸۲۰ تن، در برزیل ۲۱۷ هزار و ۱۱۳ تن و در هندوستان هم ۱۵۳ هزار و ۶۲۴ تن در پی ابتلا به کرونا جان‌های‌شان را از دست داده‌اند.

از ظهور ویروس کرونا بیش از یک‌سال می‌گذرد. براساس آمارهای دولت چین، نخستین مورد ابتلا به این ویروس در تاریخ ۱۷ نوامبر ۲۰۱۹، چند هفته پیش از اعلام رسمی آن از سوی مقام‌های این کشور به ثبت رسید.

نخستین بیمار مبتلا ظاهرا یک فرد ۵۵ ساله باشندۀ ولایت هوبی چین بوده، اما این موضوع هنوز به طور رسمی تأیید نشده است.

در عین حال، دولت چین تا روز ۸ دسامبر ۲۰۱۹، ابتلا به ویروس کرونا را به طور رسمی اعلام نکرد و از آن‌زمان تاکنون، به‌خاطر تلاش برای مخفی‌ نگه‌داشتن ویروس در هفته‌های ابتدایی گسترش آن، به شدت مورد انتقاد قرار گرفته است.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
اخبار و تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید:

فیسبوک

توییتر

تلگرام