Asset 1SWN

در شبانه‌روز گذشته یک مبتلا به کرونا در کشور جانش را از دست داده است

corona

وزارت صحت اعلام کرده است که در شبانه‌روز گذشته یک تن در اثر ابتلا به کرونا در کشور جانش را از دست داده است.

وزارت صحت امروز (جمعه، دهم دلو/بهمن) در گزارش روزانه‌اش گفته است در شبانه‌روز گذشته یک‌هزار و ۷۹۰ بیمار مشکوک به کرونا آزمایش داده‌اند. از این میان، ۶۹ مورد جدید ابتلا در شبانه‌روز گذشته شناسایی شده‌اند.

طبق اعلام این وزارت، در مدت یادشده ۲۳ بیمار مبتلا به کرونا بهبود یافته‌اند. براساس گزارش، موارد جدید در ۱۵ ولایت کشور شناسایی شده‌اند.

بر بنیاد گزارش وزارت صحت، از آغاز گسترش ویروس کرونا تا امروز ۲۴۸ هزار و ۱۱۲ تن در سراسر کشور آزمایش کرونا داده‌اند. از این میان، ۵۵ هزار و هشت تن به این ویروس مبتلا شده و ۲ ‌هزار و ۴۰۰ تن در پی ابتلا به آن جان‌های‌شان را از دست داده‌اند. همین‌گونه ۴۷ هزار و ۶۰۶ تن از آغاز گسترش کرونا تا امروز، پس از ابتلا به آن بهبود یافته‌‌اند.

در جهان نیز تا امروز بیش از ۱۰۲ میلیون و ۹۵ هزار تن به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند. از این میان، بیش از ۲ میلیون و ۲۰۲ هزار تن جان‌ باخته و بیش از ۷۳ میلیون و ۹۵۴ هزار تن دیگر صحت‌یاب شده‌اند.

آمریکا، هندوستان، برزیل، روسیه و انگلستان، از جمله کشورهایی‌اند که بیش‌ترین مبتلایان به کرونا در جهان را تاکنون شناسایی کرده‌اند. از این میان، آمریکا بیش‌ترین جان‌باخته‌گان کرونایی در جهان را تا امروز ثبت کرده‌ است. در آمریکا تا امروز بیش از ۴۴۳ هزار مبتلا به کرونا جان‌های‌شان را از دست داده‌اند.

مرتبط با این خبر:

کلیدواژه‌ها: // // // //

به اشتراک بگذارید:
اخبار و تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید:

فیسبوک

توییتر

تلگرام