مسئولان ادارۀ تنظیم امور زندان‌های کشور هرچند از فرد یا افرادی نام نمی‌برند، اما می‌گویند که دست‌کم در سال ۱۳۹۹ خورشیدی نزدیک به ۱۰ تن در پیوند به فروش فرمان‌های عفو رئیس‌جمهور غنی بازداشت شده‌اند.

فرهاد بایانی، رئیس دفتر و مسئول بخش رسانه‌های ادارۀ تنظیم امور زندان‌ها در گفت‌وگو با سلام‌وطندار می‌گوید که اتهام خویش‌خوری و فساد در تطبیق و اجرایی‌شدن فرمان‌های ریاست‌جمهوری را رد نمی‌کند، اما آنان برای کوتاه‌کردن دست فسادپیشه‌گان در این اداره کار کرده‌اند.

به گفتۀ آقای بایانی، با تقویت بخش‌های کشفی و استخباراتی این اداره، در سال ۱۳۹۹ خورشیدی نزدیک به ۱۰ تن را به اتهام فروش فرمان‌های عفو و تخفیف بازداشت کرده‌اند؛ اما او در مورد کیستی این افراد جزئیات نمی‌دهد.

مسئول رسانه‌های ادارۀ تنظیم امور زندان‌های کشور در پیوند به درگیری دو روز پیش در زندان پلچرخی می‌افزاید که در این درگیری یک‌ تن کشته شده است و ۴ تن دیگر زخم برداشته‌اند. به گفتۀ او، هم‌اکنون وضعیت در این زندان به حالت عادی برگشته است.

فروش فرمان‌های عفو و تخفیف ریاست‌جمهوری که همه‌ساله به مناسبت‌های ویژه صادر می‌شود، از سوی مقام‌های زندان‌ها از مسایلی‌ست که هم‌واره مردم و زندانی‌ها از آن شکایت دارند. به باور مردم، مقام‌های زندان‌ها در بدل پول این فرمان‌ها را به فروش می‌رسانند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی email
به اشتراک گذاری بر روی print
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: