بیش‌ از ۳۰۰ مهاجر افغان به شمول زنان و کودکان در حالی در زندان‌های پاکستان به سر می‌برند که پیش از این، دولت این کشور به مهاجران غیرقانونی تا ۳۱ دسمبر مهلت داده بود که این کشور را ترک کنند؛ در غیر آن، به زندان انداخته خواهند شد.

در همین حال، کمیسیون ملی حقوق بشر پاکستان، با نگرانی از وضعیت مهاجران افغان در پاکستان، در گزارشی گفته است که بیش از ۳۰۰ زن و کودک (۱۳۹ زن و ۱۶۵ کودک) مهاجر افغان، به دلیل نداشتن مدرک قانونی در شهر کراچی پاکستان زندانی اند.

سلام‌وطندار فارسی را در فیسبوک دنبال کنید

در گزارش آمده است: «ما نگرانیم از وضعیت مهاجران افغانستان؛ ۱۳۹ زن که برای درمان و نیز ۱۶۵ کودک زیر ۱۸ سال به پاکستان رفته اند، به دلیل نداشتن مدرک قانونی در پاکستان بازداشت شده اند و در زندان‌های شهر کراچی نگه‌داری می‌شوند.»

با این حال، مسئولان وزارت امور مهاجرین و عودت‌کنندگان، می‌گویند که به زودی کمیته‌ی مشترکی برای رسیدگی به مشکلات مهاجران افغان در پاکستان، ایجاد خواهد شد.

سلام‌وطندار فارسی را در تویتر دنبال کنید

عبدالمطلب حقانی، سخن‌گوی وزارت امور مهاجرین و عودت‌کنندگان، می‌گوید: «ما برای رسیدگی به مشکلات مهاجران افغان، تلاش بیش‌تر داریم و به زودی کمیته‌ی رسیدگی به مشکلات مهاجران و عودت‌کنندگان ایجاد می‌شود.»

بر اساس آمار این وزارت، اکنون بیش از سه میلیون شهروند مهاجر افغانستان در پاکستان به سر می‌برند که در شماری موارد، با خشونت‌های روانی و فیزیکی روبه‌رو اند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: