مسئولان اتحادیۀ ملی ژورنالیستان افغانستان امروز در یک نشست خبری در کابل می‌گویند که مالکان رسانه‌ها و نهادهای پشتی‌بان رسانه‌ها و خبرنگاران، از نام خبرنگاران در روند انتقال شهروندان آسیب‌پذیر به بیرون از کشور، سوءاستفاده کرده‌اند.  

مسرور لطفی، مسئول رسانه‌یی اتحادیۀ ملی ژورنالیستان افغانستان، از نهادهای ملی و بین‌المللی پشتی‌بان رسانه‌ها و خبرنگاران می‌خواهد که جلو سوءاستفادۀ مالکان رسانه‌ها و نهادهای پشتی‌بان رسانه‌ها از نام خبرنگاران را بگیرند.

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

مسئول رسانه‌یی اتحادیۀ ملی ژورنالیستان افغانستان می‌افزاید: «یک مقدار نگرانی‌ها بابت سوءاستفاده از هویت و نام خبرنگاران وجود دارد که باعث نگرانی ما هم شده و خبرنگاران را هم نگران کرده است. از پروسۀ/روند انتقال گرفته تا کمک‌هایی که از جانب بعضی از نهادهای ملی و بین‌المللی می‌شود.»

شماری از خبرنگاران نیز با ابراز نگرانی در این باره می‌گویند که مالکان رسانه‌ها و نهادهای پشتی‌بان رسانه‌ها، خویشاوندان و نزدیکان‌‌شان را به‌نام خبرنگار از کشور بیرون کرده‌اند.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

پیش از این نیز شماری از خبرنگاران با انتقاد از مالکان رسانه‌ها و نهادهای پشتی‌بان رسانه‌ها، آنان را متهم کرده‌اند که به‌جای خبرنگاران آسیب‌پذیر، خویشاوندان و نزدیکان‌شان را از طریق روند انتقال افراد آسیب‌پذیر به بیرون از کشور منتقل کرده‌اند.

هم‌اکنون شمار بسیاری از خبرنگاران واجد شرایط روند انتقال، در افغانستان مانده‌اند و در بی‌سرنوشتی به‌سر می‌برند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی email
به اشتراک گذاری بر روی print
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: