نمایش‌گاه «نقش‌ورنگ» به مناسبت گرامی‌داشت از روز معلم، امروز در هرات برگزار شد. مسئولان این نمایش‌گاه، می‌گویند که در این نمایش‌گاه ۱۵۰ اثر هنری بانوان این ولایت به پیشواز از روز معلم به نمایش گذاشته شده است.

عبدالکریم ارباب‌زاده، مسئول برگزاری این نمایش‌گاه، می‌گوید که نقاشی‌های به نمایش‌گذاشته‌شده به سبک‌های مدرن، از جمله سفالی و سرامیک، نقاشی و نگارگری، کار شده و آثار ۱۵ بانوی هرات است.

سلام‌وطندار فارسی را در تویتر دنبال کنید

به گفته‌ی آقای ارباب‌زاده، کارهای هنری در هرات رو به ‌توسعه است و علاقه‌مندی مردم نیز به خرید آثار هنری هنرمندان این ولایت، بیش‌تر شده است.

صاعقه جمشیدی، یکی از دختران هنرجوی هراتی که آثار هنری‌اش در این نمایش‌گاه به نمایش گذاشته شده، می‌گوید که دو سال است سرگرم این کار است و در این مدت توانسته که آثار ارزش‌مندی را خلق کند.

او می‌افزاید که با این کارش می‌خواهد به دیگر دختران انگیزه بدهد تا آنان نیز بتوانند استعداد شان را به کار بیندازند و برای پیش‌رفت کشور و جامعه تلاش کنند.

کوثر عمر، از دیگر دختران هراتی، نیز می‌گوید که بیش‌تر آثارش دست‌نوشته‌هایی از آیات قرآن‌ است که این روزها طرف‌داران زیادی دارد.

هنرمندان هراتی از تداوم و رونق کار هنری شان ابراز خرسندی می‎‌کنند و می‌گویند که آثار خلق‌شده‌ی آنان با هزینه‌های خوبی به فروش می‌رسد.

سلام‌وطندار فارسی را در فیسبوک دنبال کنید

با این حال، نعیم‌الحق حقانی، رییس اطلاعات و فرهنگ هرات که در این نمایش‌گاه حضور داشت، ضمن پشتیبانی از هنرمندان و هنرجویان این ولایت، گفت که امارت اسلامی در تلاش است تا زمینه‌ی فروش آثار ارزش‌مند هنرمندان این ولایت را در داخل و خارج از کشور فراهم کند.

این نمایش‌گاه صبح امروز در سالن «علامه‌ سلجوقی» برگزار شد و چهار روز ادامه خواهد داشت.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: