ندامحمد ندیم، سرپرست وزارت تحصیلات عالی امارت اسلامی، می‌گوید که به زودی زمینه‌ی تحصیل شهروندان در مقطع‌های ماستری و دکترا در افغانستان فراهم می‌شود.

او، این موضوع را امروز (یک‌شنبه، ۲۴ ثور) در سفری که به بامیان داشت، مطرح کرده و افزود که در کنار تلاش برای بلندبردن کیفیت درسی، به مشکلات دانش‌جویان و دانش‌گاه‌های دولتی نیز رسیدگی خواهد شد.

سلام‌وطندار فارسی را در تویتر دنبال کنید

سرپرست وزارت تحصیلات عالی، هم‌چنان گفت که استادان، هم‌زمان با تدریس رشته‌های دانش‌گاهی در چهارچوب نظام اسلامی، متوجه افکار دانش‌جویان نیز باشند، تا به گفته‌ی او، دانش‌جویان تحت تأثیر «افکار استعماری، کفری و اجنبی‌ها» قرار نگیرند.

در همین حال، عبدالله سرحدی، والی بامیان در برنامه‌ای که به مناسبت حضور سرپرست وزارت تحصلات عالی در ورزش‌گاه مرکز این ولایت برگزار شده بود، گفت: «دین اسلام، هیچ‌ گاهی مردم را از آموختن علوم عصری منع نکرده است؛ بل که امت مسلمه را تشویق به خواندن و آموختن تمام علوم نموده است؛ تا در جامعه‌ی ما داکتر، انجنیر، پیلوت و سایر متخصصان داشته باشیم.»

سلام‌وطندار فارسی را در فیسبوک دنبال کنید

این در حالی است که از زمستان سال گذشته -۱۴۰۱- تا اکنون، دانش‌جویان دختر از رفتن به دانش‌گاه‌ها بازداشته شده اند و زمان بازگشت آن‌ها به محیط تحصیلی، هنوز روشن نیست.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: