مسئولان وزارت صحت عامۀ امارت اسلامی می‌گویند که با توجه به نشانه‌ها، روی‌دادهای مثبت نوع «اومیکرون» ویروس کرونا نسبت به ماه‌های گذشته در کشور کاهش یافته است.

جاوید هژیر، سخنگوی وزارت صحت عامۀ امارت اسلامی، به سلام‌وطندار می‌گوید که آنان در ماه جنوری ام‌سال ۴۷۵۶ روی‌داد مثبت کرونا و در ماه فبروری ۱۰۸۶۰ روی‌داد مثبت را ثبت کرده‌اند؛ اما در ماه مارچ سال جاری این رقم به ۲۴۰۰ روی‌داد کاهش یافته است.

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

سخنگوی وزارت صحت عامه دلیل کاهش مبتلایان به کرونا در کشور را، تطبیق واکسن آن و بلندرفتن معافیت مردم در برابر گونه‌های گذشته این ویروس عنوان می‌کند. به گفتۀ او، روزانه تا ۹ هزار تن در سراسر کشور واکسن کرونا دریافت می‌کنند.

با این همه، سخنگوی وزارت صحت عامه می‌افزاید با این‌که تاکنون مشکلات نبود کیت‌های تشخیص کرونا و امکانات مالی پابرجاست، اما او از دریافت دستگاهی نام می‌برد که توانایی شناسایی جهش‌های تازۀ کرونا را دارا می‌باشد. به گفتۀ آقای هژیر، این دستگاه از سوی سازمان صحی جهان «WHO» کمک شده است و به‌زودی فعال می‌شود.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

جاوید هژیر می‌گوید: «با داشتن این مشینری توانایی این را داریم که نه‌تنها اومیکرون؛ بل‌که جهش‌های جدید کرونا که شیوع پیدا می‌کند، ما توانایی آن را خواهد داشتیم که شناسایی بکنیم.»

به گفتۀ سخنگوی وزارت صحت عامه، تاکنون ۸.۵ میلیون تن در افغانستان واکسن کرونا دریافت کرده‌اند و روند تطبیق آن به‌طور گسترده از طریق ۳۷۷ مرکز در سراسر کشور جریان دارد.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: