وزارت تحصیلات عالی، با پخش اعلامیه‌یی از همه استادان دانشگاه‌ها که پس از تحولات اخیر کشور را ترک کرده‌اند، خواسته است که به افغانستان برگردند.

در اعلامیه آمده که در نبود آبادانی، نظام آموزشی کشور ناقص است؛ به‌ این منظور این وزارت از تمامی کادرهای علمی که افغانستان را ترک کرده‌اند، برای برگشت به کشور دعوت می‌کند.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

وزارت تحصیلات عالی افزوده است: «افغانستان خانۀ مشترک همه اقوام بوده و در خصوص آبادانی آن همۀ‌مان مسئولیم. از تمامی استادان احترامانه خواهش‌مندیم که به هدف آبادانی و پیش‌رفت کشور برگردند.»

وزارت تحصیلات عالی تأکید کرده که برای پرداخت همۀ امتیازات معنوی و اقتصادی استادان دانشگاه‌ها متعهد است.

در اعلامیه هم‌چنان گفته شده که هیأت رهبری وزارت تحصیلات عالی به‌هدف استخدام کادرهای علمی جدید، بست‌ها را به اعلان سپرده ‌است و این وزارت وجیبۀ ایمانی و ملی خود می‌داند که زمینۀ کار و سهولت‌ها را برای کادرهای علمی فراهم ‌کند.

این در حالی‌ست که پس از سقوط حکومت پیشین  و روی‌کارآمدن امارت اسلامی و با بسته‌شدن دروازه‌های دانشگاه‌های دولتی به‌روی دانش‌جویان، شمار بسیاری از استادان دانشگاه‌ها و کادرهای علمی، کشور را ترک کردند.

سلام‌وطندار فارسی را در تلگرام دنبال کنید

شماری از استادان دانشگاه کابل به سلام‌وطندار گفته بودند که پس از تعیین سرپرست جدید به این نهاد تحصیلی از سوی امارت اسلامی و برکناری رئیس پیشین آن، خواهان ترک وظیفه‌های‌شان شده‌اند. آنان گفته بودند که دیگر تضمینی برای آیندۀ قشر دانش‌آموخته و کادرهای علمی وجود ندارد و تلاش‌های چندین سالۀ آنان نقش بر آب شده است.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: