شماری از باشنده‌گان شهر میمنه، مرکز فاریاب با ابراز نگرانی می‌گویند که دولت هرچه زودتر باید امنیت این شهر را تأمین کند. به گفتۀ آنان، اگر دولت امنیت شهر میمنه را تأمین نکند، از بزرگان این ولایت می‌خواهند که مانند شهر قلعۀ‌نو، مرکز بادغیس برای آتش‌بس میانجی‌گری کنند.

سیدزین‌الدین عابدی، رئیس شبکۀ جامعۀ مدنی فاریاب می‌گوید که باشنده‌گان این ولایت انتظار داشتند پس از سقوط ولسوالی‌های فاریاب به‌دست طالبان، دست‌کم شهر میمنه آرامش نسبی‌اش را از دست نمی‌دهد؛ اما با گذشت هر روز مردم نگران وضعیت امنیتی‌اند.

سیدزین‌الدین عابدی، رئیس شبکۀ جامعۀ مدنی فاریاب

او می‌افزاید، اگر دولت نتواند امنیت شهر میمنه را تأمین کند، از بزرگان و عالمان دین می‌خواهند که با میانجی‌گری میان طالبان و دولت همانند شهر قلعۀ‌نو آتش‌بس اعلام کنند تا مردم چند روزی را در آرامش زنده‌گی کنند.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

ادیب‌الله، باشندۀ میمنه که در مرکز شهر زنده‌گی می‌کند، می‌گوید که توپ دی‌سی گروه طالبان مستقیم به خانه‌اش اصابت کرده است و زیان‌های هنگفت مالی برایش برجا مانده است. او می‌گوید که باید امنیت‌شان تأمین شود.

در همین حال، ویس علمدار، فرمانده لوای اول قول‌اردوی ۲۰۹ شاهین در فاریاب می‌گوید که باشنده‌گان این ولایت نگران وضعیت امنیتی‌ نباشند؛ زیرا نیروهای امنیتی هرگونه حمله‌های طالبان بر شهر میمنه را دفع می‌کنند.

ویس علمدار، فرمانده لوای اول قول‌اردوی ۲۰۹ شاهین در فاریاب

به گفتۀ او، طالبان در چندین حملۀشان بر شهر میمنه شکست خورده‌اند و در این حمله‌ها بیش از ۱۰۰ تن از اعضای این گروه کشته و زخمی شده‌اند.

عنایت‌الله کمال، والی فاریاب نیز می‌گوید که نیروهای امنیتی و دفاعی در این ولایت قادر اند هرگونه حمله‌های طالبان را مهار کنند.

عنایت‌الله کمال، والی فاریاب

این گفته‌های مسئولان محلی و امنیتی فاریاب در حالی مطرح می‌شود که طالبان تا ناحیه‌های اول و ششم شهر میمنه خود را رسانده‌اند و هرازگاهی وضعیت عمومی شهر را برهم می‌زنند.

سلام‌وطندار را در یوتیوب دنبال کنید

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: