شماری از باشنده‌گان روستاهای اطراف شهر میمنه، مرکز فاریاب می‌گویند، جنگ‌جویان طالبان برای آنان هشدار داده‌اند که خانه‌های‌شان را ترک کنند در غیر آن، در جنگ آسیب می‌بینند.

یک تن از باشنده‌گان ناحیۀ اول شهر میمنه که نخواست هویتش فاش شود، به سلام‌وطندار می‌گوید که جنگ‌جویان طالبان در روستای‌شان حضور یافته و پرچم‌های‌شان را برافراشته‌اند.

به گفتۀ این باشندۀ ناحیۀ اول شهر میمنه، پس از برافراشته‌شدن پرچم طالبان در روستای‌شان، باشنده‌گان به طالبان مراجعه کردند که باید پرچم‌شان‌ را پایین کنند؛ زیرا در جنگ آسیب می‌بینند، اما طالبان گفته‌اند اگر ترس از جنگ دارند، خانه‌های‌شان را ترک کنند.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

در همین حال، نادر سعیدی، عضو شورای ولایتی فاریاب به سلام‌وطندار می‌گوید که طالبان در چندین روستای اطراف شهر میمنه پرچم‌های‌شان را برافراشته‌اند. به گفتۀ او، باشنده‌گان این روستاها نیز از ترس‌ طالبان خانه‌های‌شان را ترک کرده و آواره شده‌اند.با این حال، عبدالکریم یورش، سخنگوی فرماندهی پولیس فاریاب با تأیید این موضوع به سلام‌وطندار می‌گوید، طالبان که به تازه‌گی در بخش‌هایی از ناحیه‌های اول و ششم شهر میمنه جابه‌جا شده‌اند، با باشنده‌گان این ناحیه‌ها «رفتار خشن» می‌کنند.

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

به گفتۀ سخنگوی فرماندهی پولیس فاریاب، طالبان مردم را سپر جنگی قرار داده و هزینه‌های غذایی‌شان را بر مردم تحمیل کرده‌ و از همین‌رو، مردم آواره و مجبور به ترک خانه‌های‌شان شده‌اند.

در همین حال، غلام‌فاروق محمدی، رئیس مهاجران و بازگشت‌‌کننده‌گان فاریاب می‌گوید که در این اواخر در اثر جنگ‌ها ۱۴ هزار خانواده از اطراف شهر میمنه بی‌جا شده‌اند و کمک‌های آنان برای این خانواده‌ها جریان دارد.

اما قاری یوسف احمدی، از سخنگویان طالبان کوچ ‌اجباری باشنده‌گان فاریاب از سوی افراد این گروه را رد می‌کند و می‌گوید که این شمار خانواده‌ها از ترس هاوان و توپِ دیسی حکومت آواره شده‌اند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی email
به اشتراک گذاری بر روی print
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: