شماری از باشندگان ولسوالی‌های مرغاب و چهارسده‌ی غور، می‌گویند که جاری‌شدن سیلاب‌های مدهش در این دو ولسوالی، در کنار زیان‌های هنگفت مالی، جان دو تن را نیز گرفته است.

رحیم‌الدین، باشنده‌ی ولسوالی مرغاب، می‌گوید که سیلاب‌ها از دو روز به این سو در این ولسوالی جریان دارد و در نتیجه‌ی آن ده‌ها خانه‌ی مسکونی ویران شده است و بیش از یک هزار خانه‌ی دیگر نیز در تهدید سیلاب‌ها قرار دارند. به گفته‌ی او، هنوز هیچ نهاد امدادرسان به وضعیت سیلاب‌زدگان رسیدگی نکرده است و مردم بدون سرپناه به سر می‌برند.

شمس‌الحق، دیگر باشنده‌ی ولسوالی مرغاب، نیز هشدار می‌دهد در صورتی که به وضعیت سیلاب‌زدگان رسیدگی نشود، انسان‌های زیادی جان‌های خود را از دست خواهند داد. به گفته‌ی او، سیلاب‌ها در این ولسوالی تا کنون جان یک کودک خردسال را گرفته است.

سلام‌وطندار را در تلگرام دنبال کنید

با این حال، مسئولان امنیتی در غور، با ابراز نگرانی می‌گویند که سیلاب‌ها در ولسوالی‌های مرغاب و چهارسده، زیان‌های هنگفت مالی به مردم وارد کرده است.

عبدالرحمان بدری، سخن‌گوی فرماندهی امنیه غور، می‌گوید که گزارش‌های رسیده به آنان از این دو ولسوالی نشان می‌دهد که هنوز یک کودک خردسال در ولسوالی مرغاب و یک مرد کهن‌سال در ولسوالی چهارسده در نتیجه‌ی بارندگی‌ها و جاری‌شدن سیلاب‌ها جان باخته اند.

به گفته‌ی سخن‌گوی فرماندهی امنیه غور، سیلاب‌ها در ولسوالی‌های مرغاب و چهارسده به خانه‌های مسکونی و زمین‌های کشاورزی آسیب جدی رسانده است و هم‌چنان بالاتر از یک هزار خانه‌ی مسکونی دیگر نیز زیر تهدید سیلاب‌ها قرار دارد.

سلام‌وطندار را در اکس دنبال کنید

عبدالواحد حماس، سخن‌گوی والی غور، نیز زیان‌های سیلاب‌ها در این دو ولسوالی را تأیید می‌کند؛ اما می‌گوید که اداره‌‌ی محلی این ولایت نشست اضطراری را به هدف رسیدگی به سیلاب‌‌زدگان راه‌اندازی کرده است.

به گفته‌ی حماس، در این نشست از مسئولان سکتوری و هم‌چنان برنامه‌ی جهانی غذای سازمان ملل متحد خواسته شده است که در اندازه‌ی توان خود به سیلاب‌زدگان این دو ولسوالی کمک‌رسانی و مسیرهای رفت‌وآمد را نیز بازگشایی کنند.

سیلاب‌های مدهش از دو روز به این سو در ولسوالی‌های چهارسده و مرغاب جریان دارد که سبب ویران‌شدن ده‌ها خانه‌ی مسکونی، دکان‌ها، زمین‌های کشاورزی و بندهای آب‌گردان شده است.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: