هبت‌الله آخوندزاده، رهبر امارت اسلامی در یک گردهمایی بزرگ، با مقام‌ها و مسئولان محلی امارت اسلامی در کندهار دیدار کرده است. خبرگزاری دولتی باختر در توییترش نوشته که او در این دیدار از اعضا و نیروهای امارت اسلامی خواسته است که به فرمان عفو عمومی اعلام‌شده احترام بگذارند و کارمندان نظام پیشین را به‌دلیل عمل‌کردهای گذشتۀشان مجازات نکنند.

خبرگزاری باختر نوشته که رهبر امارت اسلامی در سخنرانی‌اش در این گردهمایی، از نیروهایش خواسته است که با شهروندان در هنگام تلاشی با اخلاق نیک رفتار کنند، شب و روز متوجه امنیت شهروندان باشند و در جریان گزمه و تلاشی برای آنان مشکل ایجاد نکنند.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

او هم‌چنان به اعضا و نیروهای امارت اسلامی توصیه کرده است که در انجام مسئولیت‌های‌شان از علما مشورت بگیرند و از انجام فعالیت‌های خودسرانه خودداری کنند، از زورگویی بپرهیزند و در استخدام افراد به جای قوم و زبان به شایسته‌گی توجه کنند.

رهبر امارت اسلامی افزوده است که قدر و عزت شهروندان افغانستان در هیچ کشور دیگری حفظ نمی‌شود. او از شهروندان خواسته که در کشور بمانند و به مسئولان، علما و بزرگان قومی نیز توصیه کرده است که مردم را قناعت بدهند تا از کشور خارج نشوند.

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

او تأکید کرده است که مردم از امارت اسلامی توقع دارند و باید قدر و عزت‌شان حفظ شود. به‌گفته‌ی او، امارت اسلامی اکنون در یک آزمون بزرگ قرار دارد و باید برای موفق‌شدن در این آزمون تلاش شود.

این توصیه‌ها در حالی از سوی رهبر امارت اسلامی پخش شده است که در روزهای پسین گزارش‌هایی از بازداشت و شکنجۀ نظامیان حکومت پیشین منتشر شده و واکنش‌هایی را برانگیخته است.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: