هبت‌الله آخوندزاده، رهبر امارت اسلامی، امروز (جمعه، دهم سرطان) در گردهمایی بزرگ علما که از سوی حکومت سرپرست برگزار شده است و برای سه روز ادامه دارد، شرکت کرد. جریان این گردهمایی به‌طور صوتی توسط رسانه‌های دولتی پخش می‌شود.

هبت‌الله آخوندزاده در دومین روز گردهمایی در تالار لویه جرگه، حضور یافت و سخنرانی‌ کرد. او در پیام صوتی که از او پخش شد، گفت عدالت راز بقای نظام است و هیچ حکومتی با ظلم دوام نمی‌آورد.

رهبر امارت اسلامی بر تطبیق شریعت تأکید کرد و گفت که جنگ چند سال پسین با «کافران»، جنگ عقیده و شریعت بود و نظام کنونی با قربانی‌های بسیاری به‌دست آمده است. به گفتۀ او، این جنگ هنوز پایان نیافته و تا قیامت ادامه خواهد داشت.

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

آخوندزاده در سخنرانی‌اش افزود: «ما ملتی هستیم که شهادت آرمان ماست. آمریکایی‌ها در افغانستان مادربمب‌ها را استفاده کردند، اگر بمب اتم هم استفاده کنند، ما از راه الله منصرف نمی‌شویم و نه هم فرمایشات کفری را می‌پذیریم.»

رهبر امارت اسلامی گفت که دشمن پس از شکست در میدان نبرد، اکنون در تلاش است از راه «دسیسه و توطئه» اهداف خود را پی‌گیری کند، اما افغانستان اکنون مستقل و آزاد است و به کسی حق مداخله نمی‌دهد.

او تصریح کرد دشمن طوری شکست خورده است که دیگر هیچ گاهی حملۀ نظامی نمی‌کند، اما تبلیغات و فتنه هنوز هم ادامه دارد و می‌خواهند که میان حاکمان اختلاف و بی‌باوری را ایجاد و از این طریق نظام امارت اسلامی را تضعیف کنند.

هبت‌الله آخوندزاده، در بخش دیگر از سخنانش گفت افغانانی که در جریان عملیات‌های امارت اسلامی کشته‌ شدند، هدف نبودند. او افزود: «هرچند آنان در کنار اشغال‌گران بودند، اما هم‌واره برای‌شان گفته می‌شد که بیایند، سلاح‌شان را بر زمین بگذارید و پشتی‌بانی از بیگانه‌گان را در برابر کشور و دین‌شان رها کنند.»

رهبر امارت اسلامی در گردهمایی بزرگ علما بار دیگر بر عفو عمومی تأکید کرد و گفت که از «ظالمان» گذشته حساب گرفته نمی‌شود. به گفتۀ او، اما عفو عمومی به معنی شریک‌شدن آنان در حکومت نیست.

آخوندزاده هم‌چنان پرهیز از خواهشات نفسانی را برای دوام امنیت و ثبات ضرور دانست و به اعضای امارت اسلامی توصیه کرد که خود، خانه و اداره و زنده‌گی‌شان را با شریعت آراسته کنند.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

رهبر امارت اسلامی از شهروندان خواست به کشورهای دیگر که عزت ندارند، نروند و در افغانستان بمانند، اما دست به شرارت و دسیسه‌سازی نزنند. او هم‌چنان از بازرگانان خواست که بدون ترس به سرمایه‌گذاری‌شان در افغانستان ادامه بدهند.

گردهمایی بزرگ علما و بزرگان اقوام روز گذشته از سوی حکومت امارت اسلامی آغاز شد و تا فردا ادامه دارد. در این گردهمایی دست‌کم ۳۵۰۰ تن از سراسر افغانستان شرکت کرده‌اند و تمامی شرکت‌کننده‌گان نیز عالمان دین و متنفذان قومی‌اند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: