ضمیر کابلوف، نمایندۀ ویژۀ روسیه برای افغانستان در گفت‌وگو با یک رسانه‌ گفته است که این کشور با درخواست امارت اسلامی برای پذیرش چند دیپلمات در سفارت افغانستان در مسکو موافقت می‌کند.

کابلوف در گفت‌وگو با روزنامۀ دولتی «ایزوستیا»ی روسیه تأکید کرده که درخواست امارت اسلامی، برای پذیرفتن دو یا سه دیپلمات آنان در سفارت است و این خواست شامل برکناری سیدطیب جواد، سفیر کنونی افغانستان در این سفارت نمی‌شود.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

هرچند سفیر کنونی افغانستان در این سفارت با این اقدام مخالفت کرده، اما نمایندۀ ویژۀ روسیه گفته که در رویۀ دیپلماتیک هر کشوری، تصمیم‌گیری به‌دست وزارت خارجه است و سفیر در این زمینه تصمیم نمی‌گیرد.

او هم‌چنان افزوده است که آمدن دیپلمات‌های امارت اسلامی، یک امر داخلی خود مقام‌های افغانستان و سفارتخانه‌‌های‌شان است و روسیه در چنین روندها دخالت نمی‌کند.

کابلوف پیش از این در گفت‌وگوی دیگری با رسانه‌های روسی نیز گفته بود که اگر امارت اسلامی برای ایجاد حکومت همه‌شمول و تأمین حقوق بشر اقداماتی را انجام دهد، روسیه امارت اسلامی را در به رسمیت‌شناختن هم‌کاری می‌کند.

سلام‌وطندار فارسی را در تلگرام دنبال کنید

این گفته‌ها در حالی مطرح می‌شود که با گذشت بیش از پنج ماه از روی‌کارآمدن امارت اسلامی افغانستان، هنوز هیچ کشوری این حکومت را به رسمیت نشناخته است.

تاکنون نمایندۀ امارت اسلامی تنها در سفارت افغانستان در پاکستان به‌طور رسمی گماشته شده‌ است و دیگر کشورها هنوز روابط دیپلماتیک با امارت اسلامی ندارند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی email
به اشتراک گذاری بر روی print
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: