سفارت ایران در کابل، حمله‌ی مسلحانه‌ی شب گذشته (دوشنبه، ۱۰ ثور) به سمت نمازگزاران در هرات را محکوم کرده است. این سفارت، بامداد امروز (سه‌شنبه، ۱۱ ثور) در حساب کاربری اکس خود نوشته است که آمادگی خود را برای تقویت هم‌کاری با حکومت سرپرست افغانستان به هدف مبارزه با تروریزم اعلام می‌کند.

سفارت ایران در کابل، گفته است: ‏«سفارت ج.ا.ایران ضمن محکومیت حادثه‌ی تروریستی مسجد امام زمان (عج) ولسوالی گذره‌ی ولایت هرات که منجر به جراحت و شهادت جمعی از نمازگزاران شد، خواستار شناسایی و مجازات مرتکبین این جنایت می‌باشد و آمادگی خود را جهت تقویت هم‌کاری با حکومت سرپرست افغانستان جهت مبارزه با تروریزم اعلام می‌کند.»

سلام‌وطندار را در تلگرام دنبال کنید

گفتنی است که در نتیجه‌ی حمله‌ی مسلحانه‌ی یک فرد تفنگ‌دار ناشناس به سمت نمازگزاران در هرات، شش تن کشته شده اند و یک تن زخمی شده است. عبدالمتین قانع، سخن‌گوی وزارت امور داخله‌ی حکومت سرپرست، گفته که این رویداد حوالی ساعت ۹:۰۰ شب گذشته در منطقه‌ی «شهرک» ولسوالی گذره‌ی هرات رخ داده است.

او نوشته است: «متأسفانه ساعت ۹:۰۰ بجه‌ی شب در ولایت هرات در منطقه‌ی شهرک ولسوالی گذره، یک فرد مسلح ناشناس با کلاشینکف به سمت نمازگزاران مسجد تیراندازی کرده که در نتیجه‌ی آن ۶ تن افراد ملکی شهید و یک غیرنظامی زخمی شدند.»

سلام‌وطندار را در اکس دنبال کنید

سخن‌گوی وزارت امور داخله‌، در این باره جزئیات بیش‌تری نداده و افزوده است که جزئیات این رویداد بعد با رسانه‌ها شریک خواهد شد.

مسئولیت این حمله‌ی مسلحانه را هنوز فرد یا گروهی برعهده نگرفته است. گفتنی است که پیش از این نیز، رویدادهای مشابه در هرات رخ داده اند و مسئولیت بیش‌تر آن‌ها را گروه داعش برعهده گرفته است.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: