وزارت امور داخله‌ی حکومت سرپرست افغانستان، امشب (جمعه، ۱۰ قوس) با پخش اعلامیه‌ای از کشته‌شدن شش تن از سوی افراد ناشناس در هرات خبر داده است. در این رویداد دو تن دیگر هم زخمی شده اند.

وزارت داخله این رویداد را «تروریستی» خوانده است. این وزارت نوشته است: «با تأسف که امروز شش تن از هم‌وطنان بی‌گناه به شمول زنان در ولسوالی انجیل ولایت هرات در یک اقدام تروریستی از سوی افراد ناشناس به شهادت رسیده و دو تن دیگر زخمی شده اند.»

سلام‌وطندار را در تلگرام دنبال کنید

وزارت امور داخله، گفته است که ضمن محکومیت این «جنایت نابخشودنی»، هم‌دردی خویش را با خانواده‌ها و بستگان قربانیان این رویداد ابراز می‌کند.

وزارت امور داخله، افزوده که این گونه «اقدامات تروریستی» کار «دشمنان مردم افغانستان» است. این وزارت اطمینان داده است که این گونه رویدادهای جنایت‌کارانه را با جدیت بررسی و عاملان آن را شناسایی می‌کند و به پنجه‌ی قانون می‌سپارد.

پیش‌تر منابع محلی در هرات، به سلام‌وطندار نیز گفتند که افراد مسلح ناشناس، پس از چاشت امروز بر سرنشینان یک سه‌چرخه‌ی نوع «ریکشا» در منطقه‌ی جبرئیل این ولایت، تیراندازی کرده اند.

به گفته‌ی منابع، در نتیجه‌ی این حمله‌ی مسلحانه شش تن به شمول دو عالم دین شیعه‌مذهب کشته شده و دو تن دیگر زخمی شده اند.

سلام‌وطندار را در شبکه‌ی «ایکس» دنبال کنید

منابع افزودند که این دو عالم دین به نام‌های محمدمحسن حامدی، خطیب مسجد «حضرت ابوالفضل» و محمدتقی صادقی، خطیب مسجد «رسول اعظم» بودند.

هنوز فرد یا گروهی مسئولیت این رویداد را برعهده نگرفته است.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: