منبعی در قول‌اردوی ۲۰۷ الفاروق در هرات که نخواست هویتش فاش شود، به سلام‌وطندار می‌گوید در نتیجۀ دو حملۀ جداگانه بر کارمندان این قول‌اردو، دو تن از کارمندان کشته و بیش از ۱۸ تن دیگر زخمی شده‌اند.

به گفتۀ منبع، این حمله‌ها در ساحه‌های نمبر یک و غیزان‌ سنگر شهر هرات رخ داده است. منبع می‌افزاید که در نتیجۀ درگیری میان مهاجمان و نیروهای امارت اسلامی یک تن از مهاجمان نیز کشته شده است.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

در همین حال، یک تن از پزشکان در شفاخانۀ حوزوی هرات به سلام‌وطندار می‌گوید که از روی‌داد ۱۶ زخمی و دو کشته از کارمندان قول‌اردو به این شفاخانه منتقل شده‌اند. به گفتۀ او، دو غیرنظامی نیز زخم برداشته‌اند.

مسئولان محلی هرات تاهنوز دربارۀ آمار کشته‌ها و زخمیان این روی‌داد چیزی نگفته‌اند. محمودشاه رسولی، سخنگوی فرماندهی امنیۀ هرات، حمله بر کارمندان را می‌پذیرد؛ اما آمار کشته و زخمیان را تأیید نمی‌کند.

از سوی دیگر، وزارت دفاع ملی با پخش اعلامیه‌یی گفته است که در نتیجۀ حمله بر موتر نوع کاستر کارمندان قول‌اردوی الفاروق دو تن از کارمندان جان باخته و شماری هم زخم برداشته‌اند.

حوالی ساعت ۷:۰۰ بامداد امروز (دوشنبه، سیزدهم سرطان)، افراد مسلح ناشناس بر موتر حامل کارمندان قول‌‌اردوی ۲۰۷ الفاروق حمله کردند.

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

گواهان روی‌داد می‌گویند که درگیری حدود نیم ساعت دوام داشته و تیراندازی‌های شدید در ساحه به وقوع پیوسته است.

هنوز فرد یا گروهی مسئولیت این حمله‌ها را برعهده نگرفته است.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: