کبیر سیار، مسئول بخش رسانه‌های زندان هرات به سلام‌وطندار می‌گوید که امروز (دوشنبه، بیست‌وپنجم حوت/اسفند) دولت ایران ۳۰۵ زندانی افغانستان به‌شمول ۱۲ زن را در مرز اسلام‌قلعه به مسئولان زندان هرات سپرده‌ است. در کم‌تر از یک هفتۀ گذشته این دومین بار است که زندانیان افغانستان از سوی دولت ایران به زندان هرات منتقل می‌شوند.

به گفتۀ آقای سیار، روند انتقال زندانیان افغانستان از سوی دولت ایران ادامه دارد. او می‌افزاید که ۸۰ درصد زندانیان منتقل‌شده میعاد حبس‌شان را در زندان‌های ایران سپری کرده‌اند و رها خواهند شد. مسئول بخش رسانه‌های زندان هرات نیز می‌گوید که این شمار زندانیان بر بنیاد تفاهم‌نامه‌یی که پیش از این میان مقام‌های افغانستان و ایران امضا شده است، منتقل می‌شوند.

به گفتۀ او، آن‌تعداد از زندانیان افغانستان که از مدت حبس‌شان باقی مانده باشد، مدت باقی‌مانده را در زندان‌های افغانستان سپری خواهند کرد. او می‌افزاید که بیش‌تر این زندانیان به جرم‌های گونه‌گون به‌ویژه انتقال مواد مخدر از سوی پولیس ایران بازداشت و محکوم به حبس شده‌اند.

آقای سیار می‌گوید، اکنون دو شهروند ایرانی در زندان هرات زندانی‌اند؛ اما دولت ایران تاکنون درخواستی به رهایی آنان نکرده است.

این در حالی‌ست که هفتۀ گذشته نیز ۳۰۶ زندانی افغانستان از سوی دولت ایران به مقام‌های افغانستان در مرز اسلام‌قلعه تحویل داده شدند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی email
به اشتراک گذاری بر روی print
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: