مسئولان و دانش‌آموزان مکتب روشن‌دلان هرات، به بزرگ‌داشت از روز جهانی عصای سفید امروز (شنبه، ۲۳ میزان/ ۱۵ اکتبر)، نمایش‌گاه صنایع دستی برگزار کردند.

در این نمایش‌گاه که با شعار «ما هم می‌توانیم»، در ریاست تعلیم‌وتربیه‌ی هرات برگزار شده بود، صنایع دست‌ساز نابینایان، به نمایش گذاشته شده است.

سلام‌وطندار فارسی را در فیسبوک دنبال کنید

صدیقه سادات، از مسئولان و یکی از نابینایان در هرات که صنایع دست‌ساز او نیز در این نمایش‌گاه به چشم می‌خورد، می‌گوید: «در این نمایش‌گاه، وسایل آموزشی نابینایان و صنایع دستی که کار خود بچه‌های نابینا است، به نمایش‌ گذاشته شده و هم‌چنان، بازی‌هایی که برای قشر نابینا دست‌رس‌پذیر شده و می‌توانند در اوقات فراغت از آن‌ها استفاده کنند، به نمایش گذاشته شده است.»

عکس: ارسالی به سلام‌وطندار

او، هدف از برگزاری این نمایش‌گاه را نشان‌دادن توانایی‌های نابینایان، عنوان می‌کند و می‌گوید که اگر از افراد دارای معلولیت نابینایی حمایت شود، آن‌ها نیز می‌توانند ادامه‌ی تحصیل داده و با هنر شان، در شکوفایی جامعه سهم بگیرند.

سلام‌وطندار فارسی را در تویتر دنبال کنید

در همین حال، نعیم‌الحق حقانی، رییس اطلاعات‌ و فرهنگ هرات، ضمن حمایت از کار دستی نابینایان مکتب روشن‌دلان، می‌گوید که این ریاست در هم‌آهنگی با سازمان‌های غیردولتی، تلاش می‌کند تا زمینه‌های بهتر اجتماعی را برای نابینایان در این ولایت فراهم کند.

به گفته‌ی مسئولان، قرار است این نمایش‌گاه فردا در دانش‌گاه هرات برگزار شود.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: