مسئولان در فرماندهی امنیه‌‌ی پکتیا و شماری از ریاست‌های غیرنظامی این ولایت، روز گذشته در برنامه‌ی حساب‌دهی به مردم زیر نام «گفتمان شهری» که در تالار جرگه‌ی شهر گردیز، مرکز پکتیا برگزار شده‌ بود، گزارش کارکردهای سالانه‌ی خود را به مردم ارائه کردند.

اسلم کرامت، آمر امنیت فرماندهی امنیه‌ی پکتیا، در این برنامه می‌گوید که در یک سال گذشته ۷۳ مورد قتل در این ولایت رخ داده است و در پیوند به آن‌ها ۹۴ مرد و سه زن از سوی مدیریت مبارزه با جرایم جنایی فرماندهی امنیه‌ی پکتیا، بازداشت شده اند.

سلام‌وطندار را در شبکه‌ی «ایکس» دنبال کنید

به گفته‌ی آقای کرامت، این قتل‌ها به دلیل‌های مختلف انجام شده است. او می‌افزاید که در یک سال گذشته افزون بر این شمار قتل‌ها، ۳۰۵ مورد دزدی، زنا، مجروحیت، فرار از خانه، خودکشی، کلاه‌برداری، رشوه‌ستانی، دزدی مسلحانه و دیگر گونه‌های جرم از این دست نیز رخ داده که در پیوند به آن‌ها ۷۰۵ مرد و هفت زن از سوی فرماندهی امنیه بازداشت شده‌ اند.

آمر امنیت فرماندهی امنیه‌ی پکتیا، هم‌چنان می‌گوید: «از آغاز تا پایان سال گذشته، ۷۳ مورد قتل رخ داده که ۶۰ مورد آن کشف و ۱۳ مورد دیگر زیر بررسی است. در این رابطه ۹۴ مرد و سه زن بازداشت شده اند. ۳۰۵ مورد خودکشی، غصب اموال، دزدی مسلحانه، آدم‌ربایی، مجروحیت، آتش‌سوزی، زنا، لواط و دیگر جرم‌ها نیز رخ داده است.»

سلام‌وطندار را در تلگرام دنبال کنید

به گفته‌ی مسئولان در فرماندهی امنیه‌‌ی پکتیا، در جریان یک سال گذشته مبارزه با مواد مخدر در این ولایت شدید بوده است و آنان از کشت گونه‌های مواد مخدر، خریدوفروش و انتقال آن جلوگیری کرده اند.

این برنامه به میزبانی شهرداری گردیز برگزار شده‌ بود و در آن مسئولان فرماندهی امنیه‌ی پکتیا، مسئولان شماری از ریاست‌های مهم غیرنظامی این ولایت، شماری از باشندگان گردیز و وکیلان گذر شرکت کرده بودند.

مرتبط با این خبر:

کلیدواژه‌ها: // //

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: