بخش مراقبت‌های ویژۀ کودکان مبتلا به سوءتغذیه در شفاخانۀ ولایتی غور؛ جایی که صدها کودک از شهر فیروزکوه، مرکز این ولایت و ولسوالی‌های آن برای درمان آورده می‌شوند.

سبزه‌گل و حمیرا، دو تن از مادرانی که سه هفته پیش کودکان‌شان را برای درمان به شفاخانۀ ولایتی غور آورده‌اند، دلیل سوءتغذیۀ کودکان‌شان را فقر اقتصادی عنوان می‌کنند و از مسئولان صحی خواهان رسیده‌گی به وضعیت کودکان‌شان‌اند.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

سبزه‌گل می‌گوید: «دخترم بسیار ضعیف است، شیر ندارم. پزشکان خوب است رسیده‌گی می‌کنند. تا دخترم صحت‌یاب نشود، از این‌جا نمی‌رویم.»

حمیرا نیز می‌گوید: «بچه‌ام گرسنه بود، چیزی نمی‌خورد، خیلی ضعیف بود. شیر بدهند تا بچه‌ام چاق شود، توان خرید را نداریم، اگر می‌داشتیم، یک ماه پیش می‌آوردیم.»

از سویی هم، عیدی‌ماه سلطانی، مسئول بخش سوءتغذیه در شفاخانۀ ولایتی غور، می‌گوید که هم‌زمان با بدترشدن وضعیت اقتصادی مردم و افزایش فقر و گرسنه‌گی، کودکان بسیاری در این ولایت به سوءتغذیه مبتلا شده‌اند و روزانه ۲۰۰ تا ۳۰۰ کودک مبتلا به سوءتغذیه برای درمان به این شفاخانه مراجعه می‌کنند.

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

در همین حال، فضل‌الحق فرجاد، پزشک در بخش ویژۀ کودکان در شفاخانۀ ولایتی غور، نیز می‌گوید که در پنج ماه گذشته بیش از ۳۰۰ کودک مبتلا به سوءتغذیه در این شفاخانه زیر درمان قرار گرفته و از این میان ۸ کودک جان باخته‌اند.

مسئولان صحی غور هم‌چنان می‌گویند که آنان مشکلات موجود در شفاخانۀ ولایتی این ولایت را با مسئولان مرکزی شریک کرده و در تلاش رفع آن‌اند.

مرتبط با این خبر:

کلیدواژه‌ها: //

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: