شماری از اعضای مجلس نماینده‌گان امروز در نشست عمومی این مجلس با انتقاد از کارکرد دولت و نهادهای امنیتی در مدیریت جنگ جاری کشور و بدترشدن وضعیت امنیتی، می‌گویند که دولت باید به سکوتش در برابر این وضعیت هرچه زودتر پایان دهد.

اعضای مجلس نماینده‌گان سکوت دولت در برابر وضعیت امنیتی کشور را پرسش‌برانگیز می‌خوانند و تأکید می‌کنند که مردم خواهان پاسخ‌‌اند.

سیدعزیزالله الفتی، عضو مجلس نماینده‌گان می‌گوید: «من به رئیس صاحب دولت می‌گویم لطفاً از این سکوت مرگ‌بار بیرون شوید، مردم را مخاطب قرار داده و به نیروهای امنیتی، خیزش‌های مردمی و تمام مدافعینی که در سنگر جمهوریت قرار دارند، قوت قلب ببخشید. این سکوت نشانۀ هزار رمز و راز است. مردم سوال می‌کنند پشت پرده چه گپی چه پلانی وجود دارد.»

سلام‌وطندار را در یوتیوب دنبال کنید

اعضای مجلس نماینده‌گان با ابراز نگرانی از سقوط پی‌هم ولسوالی‌ها و پیامدهای ناگوار ادامۀ جنگ در کشور می‌گویند که برای مدیریت میدان‌های نبرد باید هرچه زودتر تدابیر جدی درنظر گرفته شود و دولت برای بهبود وضعیت، در رهبری نهادهای امنیتی بازنگری کند.

میررحمان رحمانی، رئیس مجلس نماینده‌گان در این نشست خواستار تدوین یک طرح امنیتی از سوی مجلس نماینده‌گان شد و هدایت داد که پس از تصویب به دولت سپرده شود.

رئیس مجلس نماینده‌گان می‌‌گوید: «در رابطه به گسترش ناامنی‌های اخیر در کشور به کمیسیون امنیت داخلی و کمیسیون امور دفاعی وظیفه داده می‌شود که یک طرح روشن و قابل تطبیق را تدوین کرده و به تالار بیاورند تا بعد از تصویب به دولت شریک شود و از این مشکلات امنیتی رهایی یابیم.»

سلام‌وطندار فارسی را در تلگرام دنبال کنید

اما لطیف محمود، معاون سخنگوی ریاست‌جمهوری می‌‎گوید که دولت برای پایان جنگ و ایجاد صلح پایدار تلاش می‌کند و در این راستا متعهد است.

این گفته‌ها در حالی مطرح می‌شود که پس از آغاز روند بیرون‌شدن سربازان خارجی از افغانستان، حمله‌‌های طالبان در میدان‌های نبرد تشدید شده و تاکنون بر بنیاد گزارش‌ها، بیش از ۳۰ ولسوالی در ولایت‌های مختلف به‌دست این گروه افتاده است.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: