شماری از اعضای مجلس نماینده‌گان امروز در نشست عمومی این مجلس با انتقاد از کارکرد دولت و نهادهای امنیتی در مدیریت جنگ جاری کشور و بدترشدن وضعیت امنیتی، می‌گویند که دولت باید به سکوتش در برابر این وضعیت هرچه زودتر پایان دهد.

اعضای مجلس نماینده‌گان سکوت دولت در برابر وضعیت امنیتی کشور را پرسش‌برانگیز می‌خوانند و تأکید می‌کنند که مردم خواهان پاسخ‌‌اند.

سیدعزیزالله الفتی، عضو مجلس نماینده‌گان می‌گوید: «من به رئیس صاحب دولت می‌گویم لطفاً از این سکوت مرگ‌بار بیرون شوید، مردم را مخاطب قرار داده و به نیروهای امنیتی، خیزش‌های مردمی و تمام مدافعینی که در سنگر جمهوریت قرار دارند، قوت قلب ببخشید. این سکوت نشانۀ هزار رمز و راز است. مردم سوال می‌کنند پشت پرده چه گپی چه پلانی وجود دارد.»

سلام‌وطندار را در یوتیوب دنبال کنید

اعضای مجلس نماینده‌گان با ابراز نگرانی از سقوط پی‌هم ولسوالی‌ها و پیامدهای ناگوار ادامۀ جنگ در کشور می‌گویند که برای مدیریت میدان‌های نبرد باید هرچه زودتر تدابیر جدی درنظر گرفته شود و دولت برای بهبود وضعیت، در رهبری نهادهای امنیتی بازنگری کند.

میررحمان رحمانی، رئیس مجلس نماینده‌گان در این نشست خواستار تدوین یک طرح امنیتی از سوی مجلس نماینده‌گان شد و هدایت داد که پس از تصویب به دولت سپرده شود.

رئیس مجلس نماینده‌گان می‌‌گوید: «در رابطه به گسترش ناامنی‌های اخیر در کشور به کمیسیون امنیت داخلی و کمیسیون امور دفاعی وظیفه داده می‌شود که یک طرح روشن و قابل تطبیق را تدوین کرده و به تالار بیاورند تا بعد از تصویب به دولت شریک شود و از این مشکلات امنیتی رهایی یابیم.»

سلام‌وطندار فارسی را در تلگرام دنبال کنید

اما لطیف محمود، معاون سخنگوی ریاست‌جمهوری می‌‎گوید که دولت برای پایان جنگ و ایجاد صلح پایدار تلاش می‌کند و در این راستا متعهد است.

این گفته‌ها در حالی مطرح می‌شود که پس از آغاز روند بیرون‌شدن سربازان خارجی از افغانستان، حمله‌‌های طالبان در میدان‌های نبرد تشدید شده و تاکنون بر بنیاد گزارش‌ها، بیش از ۳۰ ولسوالی در ولایت‌های مختلف به‌دست این گروه افتاده است.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی email
به اشتراک گذاری بر روی print
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: