Asset 1SWN

هواداران حزب اسلامی اعتراضات‌شان را در کابل آغاز کرده‌اند

Protest 1

شماری از هواداران حزب اسلامی به رهبری گلبدین حکمتیار، صبح امروز ( جمعه، ۱۵ حوت/اسفند) راهپیمایی‌شان را در کابل آغاز کرده‌اند.

گلبدین حکمتیار، رهبر حزب اسلامی روز گذشته در نشستی خبری از راه‌اندازی این راهپیمایی خبر داد و گفت که به حکومت ده روز مهلت داده است که خواست‌های این حزب را برآورده کند.

او هم‌چنان گفت که از مقام‌های حکومتی خواسته است هرچه زودتر استعفا دهند تا حکومتی به میان آید که بر مبنای خواست اصلی مردم و احزاب سیاسی باشد.

آقای حکمتیار هشدار داد که در صورت عدم استعفای مقام‌های حکومتی و توجه نکردن به خواست‌های این حزب در شهرهای دیگر نیز راهپیمایی خواهد کرد.

گلبدین حکمتیار، رهبر حزب اسلامی امروز نیز با حضور در میان تظاهرات‌کننده‌گان هوادار این حزب یکبار دیگر می‌گوید که به ارگ ده روز فرصت می‌دهد که زندانیان این حزب را آزاد و زمینۀ برگشت و اسکان مهاجران را فراهم کند.

او تأکید می‌کند که اگر به خواست‌ها و مطالبات حزب اسلامی در مهلت تعیین‌شده رسیده‌گی صورت نگیرد، تظاهرات گسترده را در کابل و ولایت‌ها راه‌اندازی خواهد کرد.

پیش از این حکمتیار حکومت را در پیوند به رهایی زندانیان این حزب و فراهم‌‌کردن زمینۀ بازگشت مهاجران وابسته به حزب اسلامی، ۱۰ روز مهلت داده بود و هم‌زمان با پایان مهلت ۱۰ روزه و عملی‌نشدن خواسته‌هایش، از حکومت انتقاد کرد.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی email
به اشتراک گذاری بر روی print
اخبار و تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید:

فیسبوک

توییتر

تلگرام