بیش از پنجاه کارمند خدماتی بلخ امبولانس در اعتراض به عدم پرداخت چهار ماه دست‌مزدشان از سوی ریاست صحت بلخ دست به اعتراض زده‌اند.

کارمندان بلخ امبولانس با راه‌اندازی یک گردهمایی اعتراضی امروز شنبه، دوازدهم میزان، مدعی شده‌اند که از آغاز کارشان چهار ماه می‌گذرد و در این ایام، تا کنون هیچ‌گونه دست‌مزدی دریافت نکرده‌اند.

عبدالوکیل عثمانی، آمر بخش آمبولانس بلخ می‌گوید، در صورتی که تا سه روز دیگر معاش آنان پرداخت نشود، خیمۀ تحصن برپا خواهند کرد.

کارمندان بلخ امبولانس، حکومت را در پرداخت معاشات‌شان به بی‌پروایی متهم می‌کنند و می‌گویند که بخش صحت کشور نباید قربانی بازی‌های سیاسی شود.

اما مسئولان ریاست صحت بلخ می‌گویند که از زمان تشیکل بلخ امبولانس، بودجه‌یی برای این بخش در نظر گرفته نشده بود و بلخ امبولانس زیر چتر پروژه‌های این ریاست قرار ندارد.

پس از اعتراض کارمندان بلخ امبولانس مبنی بر عدم پرداخت معاشات‌‎شان، خلیل حکمتی، رئیس صحت عامه بلخ گفت که این ریاست در تلاش است تا بلخ امبولانس را زیر چتر ریاست صحت بیاورد تا معاش کارمندانش به صورت منظم اجرا شود.

پیش‌تر، عبدالحکیم تمنا، رئیس صحت عامه هرات نیز از عدم پرداخت دو ماه معاش بیش از ۲۰۰ کارمند صحی در این ولایت انتقاد کرده بود. رئیسان صحت هرات و بلخ، ادارۀ ارگان‌های محل را به کم‌کاری و بی‌توجهی در اجرای معاش کارمندان صحی متهم می‌کنند.

کارمندان صحی در ولایت‌های بلخ  و هرات در حالی از عدم پرداخت معاش دو ماهه و چهار ماهه‌شان شاکی اند که چند ماه پیش شماری از کارمندان صحی در ولایت‌های مختلف کشور، در واکنش به عدم پرداخت معاش‌شان اعتراض کرده بودند.

به اشتراک بگذارید:
به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی email
به اشتراک گذاری بر روی print
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: