گلبدین حکمتیار، رهبر حزب اسلامی امروز (پنج‌شنبه، چهاردهم حوت/اسفند) در یک نشست خبری‌ در کابل می‌گوید، از مقام‌های حکومتی خواسته است هرچه زودتر استعفا دهند تا حکومتی به میان آید که بر مبنای خواست اصلی مردم و حزب‌های سیاسی باشد.

رهبر حزب اسلامی با ناکاره‌خواندن حکومت کنونی هشدار می‌دهد، در صورت عدم استعفای مقام‌های حکومتی، حزب اسلامی فردا اعتراض گسترده‌یی را در کابل راه‌اندازی خواهد کرد. آقای حکمتیار هم‌چنان می‌گوید که هواداران این حزب از ولایت‌های دیگر برای اشتراک در این تظاهرات به کابل می‌آیند.

گلبدین حکمتیار می‌گوید: «ما خواهان استعفای این حکومت ناکام و ناکاره هستیم و تأکید ما هم همین بوده که این حکومت باید استفعا دهد و ما آن‌ها را مجبور به استعفا می‌کنیم. راه‌های دیگری را هم امتحان کردیم و نتیجه نداد. همانند همیشه حزب اسلامی تصمیم گرفته است که در این موقعیت حساس دست به تظاهرات مسالمیت‌آمیز زده و حکومت را مجبور می‌کنیم که به خواست مردم تمکین کند.»

این در حالی‌ست که برگزاری اعتراض‌های مدنی باید با نهادهای امنیتی در میان گذاشته شود و امنیت آن تأمین شود.

فردوس فرامرز، سخنگوی فرماندهی پولیس کابل می‌گوید، هرچند از برگزاری چنین تظاهراتی به آنان خبر داده نشده است؛ اما اگر فردا تظاهراتی از سوی حزب اسلامی برگزار شود، امنیت اعتراض‌کننده‌گان تأمین خواهد شد.

فردوس فرامرز می‌گوید: «پولیس بابت هرگونه برنامۀ گردهمایی که از قبل با پولیس شریک شود و هماهنگی صورت بگیرد، تأمین امنیت می‌کند و مشکلی وجود ندارد. اگر تظاهرات باشد، پولیس کابل برای برگزاری هر نوع تظاهرات مدنی آماده‌گی دارد.»

پیش از این گلبدین حکمتیار حکومت را در پیوند به رهایی زندانیان این حزب و فراهم‌‌کردن زمینۀ بازگشت مهاجران وابسته به حزب اسلامی، ۱۰ روز مهلت داده بود و هم‌زمان با پایان مهلت ۱۰ روزه و عملی‌نشدن خواسته‌هایش، از حکومت انتقاد کرد.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی email
به اشتراک گذاری بر روی print
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: