در هفته‌های پسین و پس از تسلط امارت اسلامی بر افغانستان، کابل و شماری دیگر از ولایت‌های کشور گواه روی‌دادهای جنایی و حمله به غیرنظامیان بوده است.

در این روی‌دادها شماری از شهروندان کشته شده و شماری هم زخم برداشته‌اند. بسته‌گان قربانیان این روی‌دادها می‌گویند که هنوز عاملان این روی‌دادها شناسایی نشده‌اند و برای پی‌گیری آن‌ها هم اقدامی نشده است. آنان می‌افزایند، با آن‌که برای بررسی و رسیده‌‌گی به این روی‌دادها به مسئولان امارت اسلامی مراجعه کرده؛ اما هنوز پاسخی به‌دست نیاورده‌اند.

سلام‌وطندار را در یوتیوب دنبال کنید

عبدالخالق که همسرش را هفتۀ گذشته در نتیجۀ شلیک گلوله در جریان یک درگیری‌ در منطقۀ دشت برچی، از مربوطات ناحیۀ هژدهم شهر کابل از دست داده است، می‌گوید که تاکنون به شکایت او در زمینۀ رسیده‌‌گی به این قضیه اقدامی نشده است.

در همین حال، محمدنبی، پدر عبدالرووف، پسری که حدود یک سال می‌شود از سوی افراد ناشناس در بلخ ربوده شده است و تاکنون از او خبری نیست، می‌گوید که به مسئولان امارت اسلامی در این ولایت برای پیداکردن پسرش مراجعه کرده؛ اما آنان هم نتوانسته‌اند از او سرنخی به‌دست بیاورند.

سلام‌وطندار فارسی را در تلگرام دنبال کنید

از سویی هم، ذبیح‌الله مجاهد، سخنگو و معین وزارت اطلاعات و فرهنگ امارت اسلامی امروز در یک نشست خبری‌ از تلاش‌ها برای جلوگیری از چنین روی‌دادها خبر می‌دهد و تأکید می‌کند که نهادهای امنیتی برای تأمین امنیت شهروندان کار می‌کنند.

پیش از این، مسئولان امارت اسلامی گفته بودند که روی‌دادهای خشونت علیه غیرنظامیان و حمله بر آنان را بررسی و به شکایت‌ها در این زمینه رسید‌ه‌گی می‌کنند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: