Asset 1SWN

سلام وطندار

دادخواهی خبرنگاران هراتی برای یما سیاووش

ff

شماری از فعالان رسانه‌یی و خبرنگاران در هرات برای دادخواهی در مورد پی‌گیری قتل یما سیاووش، در چوک فرهنگ شهر هرات چادر اعتراضی برپا کردند.

آنان با گردآوری امضا از باشنده‌گان هرات می‌خواهند در نهادهای جهانی و شورای امنیت سازمان ملل‌ متحد، پروندۀ قتل یما سیاووش را دنبال کنند.

خبرنگاران‌ هرات با انتقاد از حکومت می‌گویند که با گذشت ۴۰ روز از قتل یما سیاووش، حکومت تلاش کرده است تا مجرای عدالت پوشیده بماند. به گفتۀ این خبرنگاران، از وقوع قتل یما سیاووش ۴۰ روز می‌گذرد؛ اما حکومت تلاش می‌کند عاملان این روی‌داد از قانون فرار کنند.

فعالان رسانه‌یی نیز حکومت را به عدم پاسخ‌گویی به این پرونده متهم می‌کنند و می‌گویند که این دادخواهی را تا سازمان ملل ادامه خواهند داد.

زبیر صمیمی، مسئول یکی از رسانه‌های محلی در هرات تأکید می‌کند که ترورهای زنجیره‌یی و قتل‌های هدف‌مند خبرنگاران و فعالان رسانه‌یی در کشور نگران‌کننده است و فعالان رسانه‌یی به بهای خون‌شان، اجازه نمی‌دهند صدای آزادی بیان خفه شود.

پیش از این نیز بارها خانوادۀ یما سیاووش، فعالان رسانه‌یی کشور و کمیسیون حقیقت‌یاب مجلس نماینده‌گان از حکومت خواهان افشای مدارک مشهود در دوربین‌های بانک مرکزی شده بودند؛ اما حکومت هنوز هیچ پاسخی ارائه نکرده است.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی email
به اشتراک گذاری بر روی print
اخبار و تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید:

فیسبوک

توییتر

تلگرام