خانوادۀ یما سیاووش در واکنش به خبر بازداشت سه تن در پیوند به انفجار بر موتر حامل یما و همکارانش حکومت را به وقت‌کشی زیرکانه متهم می‌کند. آنان می‌گویند، حکومت با عدم شریک‌ساختن معلومات به موقع در تلاش مهندسی و دست‌کاری در مدارک درخواست شده در پیوند به این رویداد است.

با گذشت پنجاه روز از انفجار بر موتر حامل کارمندان بانک مرکزی و جان‌باختن یما سیاووش مشاور روابط عمومی این بانک و گردانندۀ پیشین طلوع نیوز با دو همکارش در این رویداد، هنوز در بارۀ چه‌گونه‌گی جابه‌جایی مواد انفجاری بر موتر حامل آنان، چرایی این رویداد و این که دست چه‌کسانی عقب آن است، ابتدایی‌ترین معلومات با خانواده‌های جان‌باخته‌گان، مردم و رسانه‌ها شریک ساخته نشده است.

به تازه‌گی مقام‌های امنیتی از بازداشت سه‌تن در پیوند به این رویداد خبر داده‌اند. اما در بارۀ کیستی این فراد چیزی گفته نشده است. اما اعضای خانوادۀ یما سیاووش می‌گویند که با نشر خبر بازداشت‌های مرتبط به پرونده سیاووش آنان شاکی‌اند که حکومت با وقت‌کُشی ماهرانه در تلاش مهندسی و دست‌کاری در مدارک درخواست شده است.

خانوادۀ یما سیاووش می‌گوید، هر گونه پیش‌رفت در این قضیه به شمول بازداشت‌ها و دیگر اطلاعات استخباراتی زمانی برای‌شان معتبر و قابل پذیرش خواهد بود که تصاویر ضبط‌شدۀ دوربین‌های امنیتی بانک مرکزی، معلومات دستگاه «جی‌پی‌اس» موتر حامل پسرشان، تصاویر بالون و تصایر دوربین‌های امنیتی چهارراهی‌های مشخص در مسیر بانک مرکزی تا مکروریان چهارم از تاریخ تقرر یما به بانک مرکزی تا تاریخ هفدهم عقرب که روز انفجار می‌باشد، به اثبات رسانده شود.

آنان یک‌بار دیگر تأکید می‌کنند که اعتبار هر گونه اطلاعات داده شده از جانب حکومت پس از تأییدی گروۀ فنی بی‌طرف بین‌المللی‌برای شان قابل پذیرش خواهد بود.

وزارت داخله از ادامۀ کار روی پروندۀ یما سیاووش سخن می‌زند و می‌گوید که از همین‌رو دادن هر گونه معلومات در بارۀ کیستی افراد بازداشت‌شده پیش از وقت است. طارق آرین، سخنگوی این وزارت می‌گوید که پس از پایان تحقیقات و بررسی‌ها جزییات با خانوادۀ یما سیاووش و مردم شریک ساخته می‌شود.

محمدداوود سیاووش، پدر یما سیاووش پیش از این در شکایت‌نامه‌یی به حکومت یک ماه مهلت داده بود تا عاملان قتل پسرش را شناسایی کند، در غیر آن از نظر خانواده او، حکومت قاتل است.

از سوی دیگر مقام‌های امنیتی می‌گویند که بررسی‌ها در بارۀ پروندۀ جان باختن مرموز فردین امینی، گویندۀ خبر آریانا نیوز جریان دارد و در پیوند به قتل رحمت‌الله نکیزاد، رئیس اتحادیۀ خبرنگاران غزنی شماری شناسایی شده‌، اما تاکنون بازداشت نشده‌اند. به گفتۀ آنان، در پیوند به قتل ملالی میوند، گویندۀ تلویزیون انعکاس در ننگرهار نیز دو تن بازداشت شده‌اند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی email
به اشتراک گذاری بر روی print
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: