مسئولان شرکت مخابراتی افغان‌ تیلیکام در حوزۀ جنوب کشور می‌گویند برنامه‌یی را روی‌دست دارند که به شش مکتب مرکز هلمند و برخی دیگر از مکتب‌ها در ولسوالی‌های این ولایت از طریق فایبر نوری، خدمات اینترنتی عرضه کنند.

عتیق‌الله رحیمی، مسئول پروژه و پلان شرکت مخابراتی افغان‌ تیلیکام در حوزۀ جنوب کشور، می‌گوید که هدف از این اقدام وصل دانش‌آموزان مکتب‌های مورد نظر در هلمند با ولایت‌های دیگر و جهان است.

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

حزب‌الله، معاون والی هلمند، در نشست افتتاحیۀ این برنامه در شهر لشکرگاه، می‌گوید که خدمات اینترنتی در مکتب‌ها از نیازهای عصر امروزی‌ست. او از آموزگاران می‌خواهد که با استفاده از فرصت‌های تازه، روند آموزشی را به دانش‌آموزان تا حد ممکن بهبود بخشند.

در همین حال، محمد بشیر، مدیر لیسۀ «بیتون علی» در شهر لشکرگاه، از این اقدام ابراز خرسندی می‌کند و آن را باارزش می‌خواند. او تأکید می‌کند که از این پس دانش‌آموزان می‌توانند با ولایت‌های دیگر و جهان وصل شوند و از این طریق تغییرات مثبتی را در توانایی‌های کنونی‌شان به‌وجود بیاورند.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

با آن‌که برای نخستین بار خدمات اینترنتی از طریق فایبر نوری به مکتب‌های هلمند عرضه می‌شود، اما باشنده‌گان این ولایت می‌گویند که به شکایت‌های‌شان از خدمات اینترنتی و مکالماتی شبکه‌های موجود از سال‌ها به این‌سو، رسیده‌گی نشده است.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: