در تازه‌ترین آمار، رقم تویت‌هایی که هشتگ StopHazaraGenocide# را هم‌رسانی می‌کند، به بالای یک میلیون و ۱۱۸ هزار رسیده است.

حمله‌ بر مرکز آموزشی کاج که ۵۳ کشته و ۱۱۰ زخمی بر جا گذاشته، از خونین‌ترین حمله‌ها بر هزاره‌های افغانستان در یک سال گذشته به شمار می‌رود؛ حمله‌ای که شمار قربانیان آن، پیوسته در حال افزایش است.

این حمله به دلیل ویژگی محلی که آن را هدف قرار داده، واکنش‌های اعتراضی زیادی را در درون مرزهای ملی و بیرون از این مرزها، به هم‌راه داشته است.

سلام‌وطندار فارسی را در تویتر دنبال کنید

معترضان از یک سو، انزجار شان از این رویداد را با راه‌اندازی گردهم‌آیی‌ها و راه‌پیمایی‌هایی در کابل، هرات، بامیان، دایکندی، غزنی و بلخ به نمایش گذاشتند؛ در سوی دیگر، کاربران شبکه‌های اجتماعی به ویژه‌ تویتر، به دنبال این رویداد، هشتگ  StopeHazaraGenoside# را راه‌اندازی کرده و خواهان کشاندن توجه جامعه‌ی جهانی به وضعیت هزاره‌های افغانستان شده اند.

در کنار شهروندان افغانستان که این هشتگ را تویت می‌کنند، شماری از چهره‌های شناخته‌شده و شهروندان کشورهای دیگر نیز، در این کارزار به شهروندان هزاره‌ی افغانستان پیوسته و حمله‌های هدف‌مند بر هزاره‌های این کشور را، نسل‌کشی خوانده اند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: