Asset 1SWN

سلام وطندار

غنی: عاملان تمام حمله‌های تروریستی اخیر شناسایی و مجازات شوند

12406828_476

ارگ ریاست‌جمهوری می‌گوید که رئیس‌جمهور غنی به نهادهای وابسته هدایت داده است که عاملان حمله‌های تروریستی اخیر به فعالان سیاسی، مدنی، اجتماعی و دیگر غیرنظامیان را شناسایی و مجازات کنند.

براساس اعلامیۀ ارگ ریاست‌جمهوری که امروز (شنبه، ششم جدی/دی) پخش شده، محمداشرف غنی، رئیس‌جمهور به نهادهای امنیتی و دفاعی به‌خاطر تأمین هرچه بهتر امنیت این فعالان، هدایت جدی داده است.

در اعلامیۀ ارگ آمده است: «رئیس‌جمهور به ارگان‌های مربوطه هدایت داد که به شمول حملۀ تروریستی بالای فرشته کوهستانی فعال مدنی، عاملین تمام حملات تروریستی اخیر را شناسایی و به جزای اعمال شنیع‌ شان برسانند.»

از سوی هم، گلبدین حکمتیار، رهبر حزب اسلامی که روز گذشته در مراسم سال‌گرد هجوم نیروهای شوروی به افغانستان در ششم جدی سال ۱۳۵۸ خورشیدی، سخن می‌زد، گفت که حکومت و نیروهای امنیتی در تأمین امنیت کابل ناکام بوده‌اند و باید به مردم جواز حمل جنگ‌افزار داده شود تا امنیت‌شان را خودشان تأمین کنند.

او گفته بود: «دولت با سربازان اجیر نتوانست امنیت را تأمین کند؛ ما این کار را رضاکارانه انجام می‌دهیم. حکومت، تأسیسات حکومتی، دفترها، قصرها، بانک‌ها، میدان هوایی و جاده‌ها را تأمین امنیت کند و امنیت حوزه‌ها را به مردم این حوزه‌ها واگذار کند.»

این در حالی‌ست که در این اواخر حمله‌ها و ترورهای هدف‌مند به خبرنگاران، فعالان مدنی و سیاسی افزایش یافته است.

در آخرین مورد، فرشته کوهستانی، فعال حقوق زنان با برادرش از سوی مهاجمان ناشناس در ولسوالی حصۀ اول کوهستان ولایت کاپیسا کشته شدند.

ترور خبرنگاران و فعالان مدنی با موجی از انتقادهای کاربران شبکه‌های اجتماعی روبه‌رو شده و واکنش‌های داخلی و بین‌المللی در پی داشته است. کاربران شبکه‌های اجتماعی نهادهای امنیتی را به کم‌کاری متهم کرده‌اند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی email
به اشتراک گذاری بر روی print
اخبار و تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید:

فیسبوک

توییتر

تلگرام