Asset 1SWN

تأکید غنی و خلیل‌زاد به کاهش خشونت و برقراری آتش‌بس

EjnntJJWkAA-vO-

محمد اشرف غنی، رئیس‌جمهور کشور با زلمی خلیل‌زاد، نمایندۀ ویژۀ وزارت خارجه امریکا برای صلح افغانستان، در دوحه، پایتخت قطر دیدار کرد.

ارگ ریاست‌جمهوری با نشر اعلامیه‌یی گفته که این دیدار دوشنبه‌شب، چهاردهم میزان انجام شده است.

طبق معلومات ارگ، در این دیدار، نماینده شورای امنیت ملی امریکا، فرمانده عمومی نیروهای حمایت قاطع و نماینده وزارت دفاع ملی نیز حضور داشته‌اند.

اعلامیه افزوده است که دو طرف ضمن تأکید بر آتش‌بس، در مورد نشست جینوا که قرار است در آینده نزدیک برگزار شود، بحث و گفت‌وگو کرده‌اند.

در اعلامیه ارگ آمده است که خلیل‌زاد، آغاز مرحله دوم مذاکرات صلح به رهبری و مالکیت افغان‌ها میان حکومت افغانستان و طالبان را به رئیس‌جمهور تبریک گفته است.

به نقل از اعلامیه، نمایندۀ ویژۀ وزارت خارجه امریکا برای صلح افغانستان از افزایش خشونت‌ها ابراز نگرانی کرده و بر موقف امریکا در خصوص حمایت از افغانستان، تأکید کرده است.

محمداشرف غنی، رئیس‌جمهور کشور در یک سفر رسمی دو روزه، صبح روز دوشنبه، راهی کویت و قطر شد.

ارگ ریاست جمهوری گفت که آقای غنی و هیأت همراهش پس از اشتراک در مراسم فاتحۀ شیخ صباح‌الاحمدالجابر الصباح، امیر پیشین کویت و غم‌شریکی با حکومت و مردم این کشور، به دوحه، پایتخت قطر می‌رود.

ارگ، هدف سفر رئیس‌جمهور به قطر را دیدار و گفت‌وگو با مقام‌های قطری روی گسترش مناسبات و همکاری‌ها میان دو کشور عنوان کرده بود.

رئیس‌جمهور در حالی به قطر سفر می‌کند که با گذشت نزدیک به یک‌ماه از مراسم گشایش گفت‌وگوهای بین‌الافغانی، گروه‌های تماس دو طرف تا هنوز نتوانسته‌اند روی موارد اختلافی و کارشیوۀ مذاکرات به توافق برسند.

مرتبط با این خبر:

کلیدواژه‌ها: // // // // //

به اشتراک بگذارید:
اخبار و تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید:

فیسبوک

توییتر

تلگرام