امروز (سه‌شنبه، ۲۸ قوس)، سرک‌های «ده‌دانا، چهل‌ستون، دشت پدوله و سیاه‌سنگ»، پس از بازسازی از سوی مسئولان شهرداری کابل، به بهره‌برداری رسید.

مسئولان در شهرداری کابل، می‌گویند بازسازی این چهار سرک که دو کیلومتر درازا دارد، ۸۰ میلیون افغانی هزینه برداشته است.

نعمت‌الله بارکزی، سخن‌گوی شهرداری کابل، در برنامه‌ای که برای بهره‌برداری این سرک‌ها ترتیب یافته بود، می‌گوید که همه هزینه‌های این پروژه‌ها از درآمد شهرداری پرداخت شده است.

سلام‌وطندار را در تلگرام دنبال کنید

آقای بارکزی، می‌افزاید: «در چهار پروژه که امروز افتتاح شد، به شکل مجموعی البته که عرض‌ها متفاوت است که ۲۰متر، ۲۴متر و ۱۷متر هم است، به شکل عمومی بیش از دو کیلومتر سرک پخته شده و تمامی هزینه‌ی آن از عواید داخلی شهرداری کابل پرداخته شده است.»

عبدالرشید بلوچ، شهردار کابل، نیز در این برنامه می‌گوید که امارت اسلامی برای بازسازی و نوسازی افغانستان و ایجاد سهولت به شهروندان، تلاش شبانه‌روزی دارد.

او می‌افزاید: «در سلسه‌ی کارها و ارائه‌ی خدمات امروز ما یکی آن افتتاح سرک ده‌دانا است؛ از ده‌دانا شروع تا قصر دارالامان امتداد دارد. این سرک ۶۱۰متر طول آن است و ۲۰ متر عرض آن است که کار آن تکمیل و امروز به بهره‎‌برداری سپرده می‌شود.»

میررحمان ناصری، رییس تنظیم برنامه‌های شهرداری کابل، می‌گوید که مسئولان شهرداری تلاش دارند شهر کابل را به گونه‌ی معیاری بازسازی کنند.

رییس تنظیم برنامه‌های شهرداری کابل، می‌افزاید که برای بازسازی این شهر، ۱۵۰ پروژه زیر کار است که از این میان، بیش از ۱۰۰ پروژه‌ی آن، در حال تکمیل‌شدن است.

او تأکید می‌گوید: «علاوه از این پروژه‌هایی که امروز افتتاح می‌شود، ما در مناطق مختلف شهر کابل، ۱۵۰پروژه‌ی مهم داریم که در حال حاضر بیش‌تر از ۱۰۰ پروژه‌ی آن در حال تکمیل‌شدن است.»

سلام‌وطندار را در شبکه‌ی «ایکس» دنبال کنید

در سوی دیگر، باشندگان کابل با ابراز خرسندی از بازسازی این سرک‌ها، از شهرداری کابل می‌خواهند که در پاک‌سازی شهر نیز توجه داشته باشد.

حشمت‌الله صدیقی، باشنده‌ی منطقه‌ی «سیاه‌سنگ» شهر کابل، می‌گوید: «این سرک‌هایی که تازه افتتاح شده، برای مردم و رفت‌وآمد موترها بسیار سهولت ایجاد کرده است. قبلاً ازدحام ترافیکی بیش‌تر بود؛ حتا اطفال که به مکتب می‌رفتند، به مشکل عبور می‌کردند.»

این در حالی است که سرک‌های غیرمعیاری و ازدحام بیش از اندازه در شهر کابل، سبب شده است که شهروندان روزانه زمان زیادی را در راه‌بندان‌ها گیر بمانند و دیر از آن چه می‌خواهند به مقصد برسند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: