مسئولان در شهرداری کابل، امروز (یک‌شنبه، ۱۵ اسد) در برنامه‌ی حساب‌دهی دولت به ملت، می‌گویند که در جریان یک سال گذشته، پنج کانال و دو ساختمان اداری را ساخته اند.

بر اساس معلوماتی که مسئولان در شهرداری کابل در این برنامه ارائه کرده اند، این اداره در یک سال گذشته توانسته‌ است کار آسفالت و کانکریت‌ریزی بیش از ۶۶ کیلومتر جاده‌ی فرعی را در کابل در چارچوب ۲۵ پروژه عملی کند.

سلام‌وطندار را در تویتر دنبال کنید

محمدخالد سجستانی، معین خدمات شهری و حفاظت محیط زیست شهرداری کابل، می‌گوید: «شهرداری کابل به طول ۶۶ کیلومتر آسفالت و کانکریت در سرک و کوچه‌های کابل انجام داده که عرضش متفاوت از ۴ تا ۴۰ متر است.»

در کنار این، مسئولان در شهرداری کابل، می‌گویند که هم‌اکنون پروژه‌ی ساخت ۲۶ کانال و ۲۱ جاده‌ی فرعی به ارزش بیش از ۱۰۰ میلیون دالر، در کابل جریان دارد.

آنان می‌افزایند که این اداره برنامه دارد تا ۱۵۰ پروژه به ارزش ۵.۲ میلیارد افغانی را در سال روان مالی عملی کند که ۷۷ درصد این پروژه‌ها در بخش جاده‌سازی اختصاص یافته‌ است.

محمدقاسم افغان، رییس پلان، پالیسی، نظارت و ارزیابی شهرداری کابل، می‌گوید: «اندازه‌ی مجموعی تمام سرک‌هایی که در سال ۱۴۰۲ پلان شده‌ است، برخی از آن‌ها در مرحله‌ی سروی و بخشی از آن در مرحله‌ی دیزاین یا تدارکات قرار دارد، ۱۰۴.۳۴۹ کیلومتر سرک است.»

با این همه، مسئولان در شهرداری کابل از گردآوری چهار میلیارد و ۲۲۸ میلیون افغانی درآمد از سوی این داره از اسد سال گذشته تا آخر جوزای امسال، خبر می‌دهند.

سلام‌وطندار را در تلگرام دنبال کنید

نعمت‌الله بارکزی، نماینده و مشاور امور فرهنگی شهرداری کابل، می‌گوید: «قبلاً در بخش ملکیت‌های شهرداری کابل، بین دولت و ملت کمیشن‌کارها وجود داشت، فعلاً بررسی کردیم و از آن جلوگیری شد. به همین دلیل، عواید شهرداری کابل بلند رفته ‌است.»

با این که مسئولان در شهرداری کابل از دست‌آوردهای این اداره در جریان یک سال گذشته سخن می‌زنند؛ اما همواره شکایت‌هایی از سوی باشندگان کابل در بخش نارسایی‌های شهرداری کابل به ویژه در بخش تنظیف شهر، وجود دارد.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: