چهار کارخانه‌ی تولیدی به هزینه‌ی ۵۰ میلیون دالر، در هرات گشایش یافت. این چهار کارخانه، امروز هم‌زمان با گشایش نمایش‌گاه بزرگ «افغان لاجورد»، به هزینه‌‌ی ۵۰ میلیون دالر امریکایی با حضورداشت سرپرست وزارت صنعت و تجارت و مقام‌ها و مسئولان محلی هرات، در شهرک صنعتی این ولایت گشایش یافت و آغاز به کار کرد.

نورالدین عزیزی، سرپرست وزارت صنعت و تجارت، در مراسم گشایش این کارخانه‌ها می‌گوید: «برخی‌ها به این باور اند که فرار سرمایه در کشور صورت گرفته است. نه، این گونه نیست، بل برعکس اکنون سرمایه‌گذاری نظر به هر زمانی در کشور بیش‌تر صورت می‌گیرد.»

سلام‌وطندار فارسی را در فیسبوک دنبال کنید

عکس: ارسالی به سلام‌وطندار

سرپرست وزارت صنعت و تجارت ضمن پشتیبانی از تولیدات داخلی، می‌گوید که در تلاش فراهم‌کردن سهولت‌های بیش‌تر به سرمایه‌گذاران در کشور اند. او می‌افزاید که در سال روان، ۳۵ درصد صادرات کشور افزایش داشته است.

در همین حال، حمیدالله خادم، رییس اتاق صنایع و معادن هرات، می‌گوید که در کارخانه‌های تازه تأسیس‌شده ۵۰۰ تن به طور مستقیم و ۲۰۰۰ تن به طور غیرمستقیم، سرگرم کار خواهند شد.

سلام‌وطندار فارسی را در تویتر دنبال کنید

عکس: ارسالی به سلام‌وطندار

رییس اتاق صنایع و معادن هرات، می‌افزاید که این چهار کارخانه در بخش‌های تولید باتری، تولید پلاستیک گل‌خانه‌ا‌ی، تولید خوراک مرغ و تولید کارتن، فعالیت شان را آغاز کردند.

بر اساس معلومات مسئولان اتاق صنایع و معادن هرات، هم‌اکنون از ۴۰۰ کارخانه ۲۸۰ کارخانه در شهرک صنعتی این ولایت فعالیت دارند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: