مسئولان محلی هرات که برای آغاز کار پروژه‌ی بازسازی تأسیسات ریلی و غیرریلی به ایستگاه «روزنک» رفته اند، می‌گویند که این پروژه گامی مثبت و ارزنده برای پیش‌رفت افغانستان می‌باشد.

بخت‌الرحمان شرافت، سرپرست اداره‌ی خط آهن افغانستان، می‌گوید که در جریان تحولات به این پروژه زیان‌های هنگفت وارد شده است و آنان از درآمدهای داخلی کار بازسازی آن را آغاز کرده اند تا بتوانند افغانستان را با کشورهای منطقه و فرامنطقه وصل کنند.

آقای شرافت، می‌‌افزاید که کار بازسازی ریلی و غیرریلی خط آهن هرات-خواف حدود ۶۰ میلیون افغانی هزینه دارد. به گفته‌ی او، کار این پروژه دو ماه طول می‌کشد تا به بهره‌برداری برسد.

سلام‌وطندار فارسی را در فیسبوک دنبال کنید

از سویی هم، حمیدالله خادم، رییس اتاق صنایع و معادن هرات، می‌گوید که این پروژه یکی از مهم‌ترین راه‌هایی‌ست که در رشد اقتصادی افغانستان تأثیرات مثبت و سازنده می‌گذارد و باید هرچه زودتر تکمیل شود و مورد استفاده قرار گیرد.

نوراحمد اسلام‌جار، والی هرات، نیز بر تکمیل تمامی پروژه‌های نیمه‌کاره در این ولایت تأکید می‌کند و می‌گوید که اداره‌ی محلی این ولایت با تمام امکانات دست‌داشته به خاطر سرعت‌بخشیدن این پروژه و در تأمین امنیت آن تلاش می‌کند.

زاهدالله اسماعیل‌زی، نماینده‌ی شرکت ساختمانی «سندریلا» که مسئولیت تطبیق این پروژه را دارد، می‌گوید که خط آهن هرات-خواف به طول ۶۳ کیلومتر بوده و حدود ۱۰ کیلومتر آن نیاز به بازسازی دارد.

سلام‌وطندار فارسی را در تویتر دنبال کنید

به گفته‌ی آقای اسماعیل‌زی، آنان تلاش می‌کنند تا این پروژه را به گونه‌ی معیاری تطبیق کنند و به بهره‌برداری برسانند.

مسئولان محلی می‌گویند که با بهره‌برداری این پروژه، کار نقل و انتقالات از ایران به افغانستان و سایر کشورها آغاز می‌شود.

گفتنی است که کار خط آهن هرات-خواف در سال ۱۳۹۹ آغاز شده و پس از تحولات اخیر در کشور، به گونه‌ی جدی آسیب دیده و امروز کار آن دوباره آغاز شده است.

مرتبط با این خبر:

کلیدواژه‌ها: // //

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: