جی شنکر، وزیر امور خارجه‌ی هند، گفته که تروریزم و هراس‌افگنان فعال در افغانستان، هم‌چنان یک نگرانی جدی برای جهان باقی مانده است.

وزیر خارجه‌ی هند روز سه‌شنبه، ۱۷ عقرب، در یک نشست خبری در مسکو، پایتخت روسیه با سرگئی لاوروف، هم‌تای روسی خود، تأکید کرده است که جهان نباید افغانستان را فراموش کند.

سلام‌وطندار فارسی را در فیسبوک دنبال کنید

او گفته است: «جامعه‌ی جهانی با دلایل موجه، نگرانی‌هایی در مورد تروریزم و تروریست‌هایی دارد که از افغانستان در بیرون از این کشور فعالیت می‌کنند.»

وزیر خارجه‌ی هند در ادامه تأکید کرده است که جامعه‌ی جهانی به ویژه همسایگان باید با یک‌دیگر هم‌کاری کنند تا اطمینان حاصل شود که هیچ تهدید هراس‌افگنانه از افغانستان وجود ندارد.

جی شنکر نسبت به وضعیت انسانی در افغانستان نیز اظهار نگرانی کرده و گفته است که در این زمینه توجه لازم از سوی کشورها صورت نمی‌گیرد.

از سویی هم، سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه‌ی روسیه، گفته است که نشست «فرمت مسکو» در باره‌ی افغانستان در هفته‌ی آینده برگزار می‌شود و سیاست‌گران به شمول نمایندگان امارت اسلامی در جریان قرار می‌گیرند.

سلام‌وطندار فارسی را در تویتر دنبال کنید

آقای لاوروف گفته است: «البته، ما هیچ راز پنهانی از نمایندگان حکومت افغانستان نداریم، ما نتایج نشست را به امارت اسلامی و سایر نیروهای سیاسی آن کشور اطلاع خواهیم داد.»

پیش از این، ضمیر کابلوف، نماینده‌ی ویژه‌ی روسیه برای افغانستان، اعلام کرده بود که در نشست مسکو نمایندگان امارت اسلامی اشتراک نخواهند کرد.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: