منابع محلی در بامیان به سلام‌وطندار می‌گویند سیلاب‌های پسین به داخل تعمیر ریاست معارف این ولایت وارد شده است که در نتیجۀ آن شماری از اسناد مهم در این ریاست نابود شده‌ است.

در همین حال، یک منبع معتبر از ریاست معارف بامیان که نخواست هویتش فاش شود، به سلام‌وطندار می‌گوید که در نتیجۀ سرازیرشدن سیل به این ریاست، شعبۀ شهادت‌نامه و نتایج آن با دست‌کم هفت پایه کمپیوتر و ۳۰ جلد کتابچۀ نتایج و شهادت‌نامه تخریب شده‌ است.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

به گفتۀ منبع، نتایج سال‌های ۱۳۹۸ تا ۱۴۰۰ خورشیدی در نتیجۀ سرازیرشدن سیل به ریاست معارف بامیان از بین رفته و نابود شده است.

مسئولان ریاست معارف بامیان تاکنون دربارۀ این موضوع چیزی نگفته‌اند.

از سویی هم، در نوارهای تصویری که در شبکه‌های اجتماعی پخش شده است، نیز دیده می‌شود که سیلاب به داخل تعمیر ریاست معارف بامیان سرازیر شده است و کارمندان این ریاست در حال پاک‌کاری شعبه‌های‌شان‌اند.

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

علاوه بر این، در روزهای پسین در نتیجۀ بارش باران و سرازیرشدن سیل در بامیان، زیان‌های هنگفت مالی به باشنده‌گان مرکز و شماری از ولسوالی‌های این ولایت وارد شده است.

عبدالله سرحدی، والی بامیان، در نشست کمیتۀ مبارزه با حوادث طبیعی این ولایت از نهادهای کمک‌رسان ملی و بین‌المللی خواسته است که به آسیب‌دیده‌گان سیل در بامیان امدادرسانی کنند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: