منابع محلی در بامیان به سلام‌وطندار تأیید می‌کنند که بشر حیدری، یک عضو نظارت تعلیمی ریاست معارف این ولایت و از نزدیکان اسلام‌الدین عثمانی، رئیس این اداره شب گذشته (یک‌شنبه، دوازدهم سرطان) در مرکز صحی روستای «بام‌سرای»، از مربوطات «درۀ سادات» واقع در مرکز بامیان به اتهام زنا با یک دختر جوان به‌طور بالفعل، توسط نیروهای استخبارات امارت اسلامی بازداشت شده است.

به گفتۀ منابع، این عضو نظارت تعلیمی ریاست معارف بامیان، نخست برای آن دختر جوان وعدۀ یک بست آموزگاری داده و سپس او را وادار به انجام فعل زنا کرده است.

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

منابع می‌‌افزایند که اسلام‌الدین عثمانی، رئیس معارف بامیان که با بشر حیدری، عضو نظارت تعلیمی این ریاست هم‌روستایی و قرابت قومی نیز دارد، در تلاش است تا او را از بازداشت‌گاه ریاست استخبارات امارت اسلامی در بامیان رها کند.

عبدالصبور فرزان سیغانی، سخنگوی والی بامیان، نیز می‌گوید که بشر حیدری توسط نیروهای استخبارات امارت اسلامی بازداشت شده است. سیغانی می‌افزاید: «من تأیید نمی‌توانم که بشر حیدری به‌دلیل انجام فعل زنا بازداشت شده یا کدام اتهام دیگر. چه‌گونه‌گی این روی‌داد را باید از ریاست استخبارات معلومات بگیرید.»

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: