مسئولان ریاست امنیت ملی ننگرهار می‌گویند، این ۵۰ تن که باشنده‌گان ولسوالی‌های «هسکه مینه» و «کوزکُنر» این ولایت‌اند، در بخش‌های گونه‌گون ننگرهار در خطوط داعش فعالیت می‌کردند که هم‌اکنون با پادرمیانی بزرگان قوم به امارت اسلامی تسلیم شده‌اند.

مسئولان ریاست امنیت ملی ننگرهار می‌افزایند، این شمار جنگ‌جویان تسلیم‌شدۀ داعش تعهد کرده‌‌اند که در آینده هیچ‌گونه فعالیت نظامی علیه حکومت در این ولایت انجام نمی‌دهند.

دکتر بشر، رئیس امنیت ملی ننگرهار به سلا‌م‌وطندار می‌گوید که این افراد به شرط‌هایی بخشیده شده‌اند از جمله باید به‌خاطر کارهای گذشتۀ‌شان معذرت بخواهند، هیچ‌گونه وسایل و وسائط نظامی را استفاده نکنند و از وسایل ارتباطی هم کار نگیرند.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

رئیس امنیت ملی ننگرهار می‌افزاید که این افراد نباید از این پس گردهم جمع شوند و اگر جمع می‌شوند، باید به امارت اسلامی اطلاع دهند و زمانی که از روستا‌های‌شان به مکان‌های دیگری می‌خواهند می‌روند، هم‌چنان باید با مسئولان محلی در جریان بگذارند.

به گفتۀ او، اگر جنگ‌جویان تسلیم‌شدۀ داعش از این شرط‌ها سرپیچی کنند، با آن‌ها برخورد جدی قانونی می‌شود. او می‌گوید، «همۀ کسانی که خلاف امارت اسلامی بغاوت می‌کنند، سرشان صدا می‌کنم که تسلیم شوند؛ ور نه با آن‌ها برخورد قانونی خواهد شد.»

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

در همین حال، جنگ‌جویان تسلیم‌شدۀ داعش می‌گویند که به کارهای گذشتۀ‌شان پشیمان‌اند و از این پس علیه حکومت کاری نمی‌کنند.

با تسلط امامسئولیت شماری از روی‌دادهای جنایی پسین در ننگرهار را نیز گروه داعش برعهده گرفته بود.

گروه داعش هنوز دربارۀ تسلیم‌شدن این شمار افرادش چیزی نگفته‌ است.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: