حوالی ساعت ۸:۳۰ دقیقۀ شب گذشته در ساحۀ حوزۀ نهم امنیتی شهر مزارشریف، مرکز بلخ افراد ناشناس در موتر محمدنبی، پدر عبدالرووف ۱۰ سالۀ بلخی که از ماه‌ها به این‌سو در قید آدم‌ربایان به‌سر می‌برد، یک ماین ریموت‌کنترل/کنترل از راه دور را جاسازی کرده بودند که انفجار کرده است.

مسئولان شفاخانۀ ابوعلی‌‌ سینای بلخی می‌گویند که چهار کشته و سه زخمی از این انفجار به این شفاخانه انتقال یافته‌اند.

در همین حال، منابع نزدیک به خانوادۀ عبدالرووف می‌گویند که در این روی‌داد به‌شمول صادق مصطفی، پسر کاکای این کودک و رانندۀ آنان، چهار تن کشته شده و محمدنبی، پدر عبدالرووف و عبدالقادر، کاکای این کودک، شامل زخمیان این روی‌داد اند.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

صادق مصطفی، پسر کاکای عبدالرووف

با این حال، محمدنبی کشته‌شدن برادرزاده و راننده‌اش در این روی‌داد را تأیید می‌کند و می‌افزاید که کشته‌شده‌گان و زخمیان همه از بسته‌گان آنان‌اند.

از سویی هم، عادل‌شاه عادل، سخنگوی فرماندهی پولیس بلخ با تأیید این روی‌داد به سلام‌وطندار می‌گوید که حوالی ساعت ۸:۳۰ شب گذشته یک ماین به‌منظور هدف‌قراردادن پدر عبدالرووف در کوچۀ نزدیک به خانه‌اش در مربوطات حوزۀ نهم امنیتی شهر مزارشریف انفجار کرده است. به گفتۀ او، در نتیجۀ این انفجار سه تن کشته و چهار تن زخمی شده‌اند.عادل‌شاه عادل می‌افزاید، شخص محمدنبی هنگام انفجار در موتر نبوده و گزارش‌های تیم بررسی‌کنندۀ امنیت ملی نشان می‌دهد که انفجار ناشی از ماین ریموت‌کنترل/کنترل از راه دور بوده است.

هنوز فرد یا گروهی مسئولیت این انفجار را برعهده نگرفته است.

سلام‌وطندار فارسی را در تلگرام دنبال کنید

چندی پیش نیز افراد ناشناس شب‌هنگام بر خانۀ محمدنبی بمب دستی پرتاب کرده بودند؛ اما در آن روی‌داد به کسی آسیب نرسیده بود.

این در حالی‌ست که عبدالرووف، کودک ۱۰ سالۀ بلخی از حدود ۹ ماه به این‌سو در قید آدم‌ربایان است و نهادهای امنیتی تاکنون موفق به رهایی این کودک نشده‌‌اند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی email
به اشتراک گذاری بر روی print
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: