عبدالرووف، کودک بلخی که از چندین ماه به این‌سو در چنگ آدم‌ربایان به سر می‌برد و رهایی‌اش وابسته به پرداخت سه میلیون دالر آمریکایی‌ست، در تازه‌ترین نوار صوتی از مبتلاشدنش به بیماری گفته است. محمدنبی ترکمن، پدر عبدالرووف می‌گوید که برای جمع‌آوری کمک‌های مردمی به هدف رهایی پسرش، خواهان بازکردن حساب بانکی شد؛ اما دولت مانعش شده است.

به گفتۀ محمدنبی، آدم‌ربایان در نخست سه میلیون دالر در بدل رهایی عبدالرووف می‌خواستند؛ اما اکنون یک میلیون و ۲۰۰ هزار دالر می‌خواهند. پدر عبدالرووف می‌افزاید که در تازه‌ترین نوار صوتی فرستاده‌شده از سوی آدم‌ربایان، پسرش از درد و بیماری می‌نالد و خواهان رهایی‌اش ‌است.

سلام‌وطندار فارسی را در تلگرام دنبال کنید

محمدنبی می‌گوید: «حساب بانکی را باز می‌کردیم، اما دولت هنوز اجازه نداده است. اگر اجازه بدهد، ما حساب بانکی را باز می‌کنیم و از مردم کمک خود را خواهد خواستیم. چندین‌بار رفتیم مراجعه کردیم پیش والی صاحب هم رفتیم، پیش رئیس صاحب امنیت هم رفتیم؛ اما برای ما اجازۀ حساب را نمی‌دهند.»

محمدفرهاد عظیمی، والی بلخ در این باره چیزی نمی‌گوید، اما می‌افزاید که پروندۀ عبدالرووف به دولت مرکزی سپرده شده است.

خواستیم دیدگاه مسئولان دولت مرکزی را نیز در این باره داشته باشیم؛ اما با تماس‌های پی‌هم موفق نشدیم.

سلام‌وطندار را در اینستاگرام دنبال کنید

والی بلخ می‌افزاید که تلاش‌ها برای رهایی عبدالرووف جریان دارد. این در حالی‌ست که از ربوده‌شدن عبدالرووف یازده ماه می‌گذرد؛ اما تاکنون هیچ رد پای از آن پیدا نشده است.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی email
به اشتراک گذاری بر روی print
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: