آدم‌ربایان در پیام تازه که روز گذشته به خانوادۀ عبدالرووف ۹ ساله فرستاده، هشدار داده‌اند که اگر تا یک هفتۀ دیگر یک‌میلیون و ۲۰۰ هزار دالر آمریکایی را پرداخت نکنند، هر یک از اعضای بدن فرزندشان را قطع می‌کنند و به آنان می‌فرستند.

محمد نبی، پدر عبدالرووف به سلام‌وطندار می‌گوید، نگران جان فرزندش است و توانایی این را ندارد که تا یک هفتۀ دیگر یک‌میلیون و ۲۰۰ هزار دالر را به آدم‌ربایان پرداخت کند. او با گلوی پر از بغض بار دیگر به حکومت دست کمک دراز می‌کند و می‌گوید که اگر حکومت فرزندش را نجات ندهد، آدم‌ربایان هر یک از اعضای بدن او را قطع می‌کنند و به آنان خواهند فرستاد.

محمد نبی می‌گوید: «آخرین پیامی که از عبدالرووف جان آمد، یک روز پیش بود. بسیار یک پیام دلخراش بود؛ چون در آن پیام نوشته شده بود که بعد از این اگر تو پول را پرداخت نکنی، من عبدالرووف را توته‌توته کرده برایت روان می‌کنم. برای ما از طریق وایبر پیام خود را روان کرده بود. دولت‌مردهای ما خاموش هستند.»

در یکی از گوشه‌های خیمه‌یی که در اعتراض به ربوده‌شدن عبدالرووف برپا شده است، حدود ۵ ماه است که مادر عبدالرووف برای پسر ۹ ‌ساله‌اش اشک می‌ریزد.

با گذشت حدود ۶ ماه از ربوده‌شدن عبدالرووف، کودک ۹ ساله در بلخ، بسته‌گان و نزدیکان این کودک می‌گویند، حکومت توانایی پیداکردن یک کودک را ندارد و آنان دیگر ناامید شده‌اند و تلاش دارند خود برای رهایی عبدالرووف اقدام کنند.

کمال گونش، اعتراض‌کننده در بلخ به سلام‌وطندار می‌گویند: «ما از دولت خواستی نداریم، خواست ما یک خواست است آزادی عبدالرووف. بیش‌تر از چهار ماه می‌شود دولت پیش ما عاجز است، دولت کاملاً ناتوان است؛ حتی تصورش را کرده نمی‌توانیم.»

افضل حدید، رئیس شورای ولایتی بلخ نیز از ناکامی حکومت در رهایی عبدالرووف انتقاد می‌کند و می‌گوید که حکومت تاکنون موفق به رهایی این کودک نشده است.

این در حالی‌ست که محمدفرهاد عظیمی، والی بلخ چندی پیش گفته بود، نیروهای امنیتی به گونۀ مشترک در جست‌وجوی عبدالرووف‌اند.

عبدالرووف ۹ ساله که پسر یک بازرگان است، حدود ۶ ماه پیش از شهر مزارشریف، مرکز ولایت بلخ ربوده شد و قرار است تا چند روز دیگر ۱۰ ساله شود. تاکنون هیچ سرنخی از محل نگه‌داری این کودک به‌دست نیامده است.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: