امرالله صالح، معاون نخست ریاست‌جمهوری در دیدار با خانوادۀ عبدالرو‌وف گفته است که قضیۀ فرزندشان را برعهده می‌گیرد و تا ۱۵ روز دیگر این کودک را از چنگ آدم‌ربایان رها می‌کند.

خانوادۀ و بسته‌گان عبدالرووف می‌گویند که آقای صالح خانوادۀ عبدالرووف و شماری از بزرگان قوم ترکمن را به مرکز دعوت کرده و به آن‌ها وعده داده که به‌زودی عبدالرووف را از چنگ آدم‌ربایان نجات می‌دهد.

آنان از دیدار با آقای صالح سپاس‌گزاری می‌کنند و می‌گویند که امیدواری‌شان به‌خاطر نجات عبدالرووف بیش‌تر شده است.

زهره، مادر عبدالرووف به سلام‌وطندار می‌گوید که به درخواست معاون نخست رئیس‌جمهور از اعتراض‌های گستردۀشان در سطح کشور دست می‌کشند و ۱۵ روز دیگر هم منتظر می‌ماند تا پسرش رها شود.

کمال گونش، معاون حرکت ترکمن‌های افغانستان می‌گوید که طالبان نیز برای آنان وعدۀ هم‌کاری در پیوند به رهایی این کودک را داده‌‌اند و تاکنون این گروه در پیوند به رهایی عبدالرووف، ۱۴ تن را بازداشت کرده‌ است.

بسته‌گان عبدالرووف که بیش از ۵۰ روز می‌شود برای رهایی این کودک در مقابل ساختمان مقام ولایت بلخ «چادر تحصن» برپا کرده‌اند، به بار دوم هشدار می‌دهند اگر معاون نخست رئیس‌جمهور هم نتواند این کودک را از چنگ آدم‌ربایان رها کند، اعتراض‌های میلیونی خود را در سراسر کشور از سر خواهند گرفت.

هم‌زمان با این، محمدفرهاد عظیمی، والی بلخ می‌گوید که با راه‌اندازی بیش از ۲۰ عملیات، هنوز هیچ سرنخی از این کودک به‌دست نیاورده‌اند.

عبدالرووف ۹ ساله که پسر یک بازرگان است، نزدیک به سه ماه پیش از شهر مزارشریف، مرکز ولایت بلخ ربوده شد و هنوز رها نشده است.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: