شماری از باشندگان ولسوالی اتغر زابل، به سلام‌وطندار می‌گویند که به دلیل خرابی جاده‌ی مواصلاتی شهر قلات، مرکز این ولایت تا ولسوالی اتغر، مسافرت سه‌ساعته به ۲۴ ساعت افزایش یافته است.

آنها، می‌افزایند که به دلیل وضعیت نامناسب جاده، بیماران وخیم پیش از رسیدن به شهر قلات، جان می‌دهند و مردم در زمستان با کم‌بود مواد غذایی روبه‌رو می‌شوند.

سلام‌وطندار را در تلگرام دنبال کنید

غنی، باشنده‌ی ولسوالی اتغر، در این باره می‌گوید: «ما خیلی به تکلیف هستیم، جاده خیلی خراب است. این جاده برای مردم تبدیل به جنجال شده است. راه سه ساعت است؛ اما ما در ۲۴ ساعت به شهر قلات می‌رسیم.»

غلام‌نبی، دیگر باشنده‌ی ولسوالی اتغر، نیز می‌گوید: «ما به خاطر جاده مشکلات زیاد داریم. وقتی باران ببارد، نه مریض‌های ما به شهر قلات رسیده می‌توانند و نه زخمیان ما. گاهی هم باشندگان این ولسوالی با کم‌بود مواد غذایی روبه‌رو می‌شوند که نمی‌توانیم آن را از کندهار یا قلات بیاوریم.»

در همین حال، مسئولان محلی زابل، می‌گویند که قرار است در سال آینده افزون بر ولسوالی اتغر، سرک‌های سه ولسوالی دیگر نیز به گونه‌ی اساسی بازسازی شود.

احمد احمدی، رییس فواید عامه‌ی زابل، می‌گوید که آنان در تلاش اند تا منظوری ساخت شاه‌راهی که شهر قلات را به خط فرضی دیورند وصل می‌کند را، گرفته و  کار ساخت آن را در بهار سال آینده آغاز کنند.

سلام‌وطندار را در شبکه‌ی «ایکس» دنبال کنید

او در این باره می‌افزاید: «در نظر داریم در بهار سال آینده افزون بر اتغر، راه‌های ولسوالی‌های شملزی، نوبهار و شینکی را نیز به گونه‌ی اساسی پخته کنیم. تلاش داریم تا منظوری شاه‌راه قلات تا خط فرضی دیورند را گرفته و آن را بسازیم.»

باشندگان ولسوالی اتغر زابل در حالی از خرابی جاده‌ی مواصلاتی این ولسوالی شکایت می‌کنند که باشندگان دیگر ولسوالی‌های این ولایت نیز از خرابی راه شاکی اند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: