شماری از باشندگان شهر قلات، مرکز زابل، از شهرداری این شهر می‌خواهند که درآمدهای جمع‌آوری‌شده‌ی شهرداری را صرف کارهای اساسی و بازسازی این شهر کند. آن‌ها، از مسئولان شهرداری قلات می‌خواهند که روند توسعه و زیباسازی شهر را سرعت بدهند.

محمدزمان، باشنده‌ی شهر قلات، می‌گوید که شهرداری باید درآمدهای این نهاد را در راستای زیباسازی و دیگر نیاز‌های شهری مصرف کند.

سلام‌وطندار را در تویتر دنبال کنید

کریم‌الله، دیگر باشنده‌ی شهر قلات، نیز می‌گوید: «تقاضای من این است که شهرداری مکان‌ها و چوک‌هایی را که ساخته است، باید به گونه‌ی دوام‌دار و همه‌جانبه مورد توجه قرار دهد. علاوه بر این، شهرداری باید تمام درآمدهای جمع‌آوری‌شده را برای حفاظت و زیباسازی شهر استفاده کند.»

در همین حال، محمدنبی، باشنده‌ی زابل، از مردم می‌خواهد که در راستای نظافت و پاک‌نگه‌داشتن شهر ادای مسئولیت کنند.

فریداحمد، دیگر باشنده‌ی زابل، نیز می‌گوید: «برخلاف دیگر ولایت‌ها، زابل به پروژه‌های شهری زیادی نیاز دارد. از تمام مؤسسه‌ها، نهادهای رسمی و غیررسمی درخواست می‌کنیم که در این زمینه توجه بیش‌تری داشته باشند؛ زیرا یک یا دو پروژه کافی نیست.»

با این حال، عبداللطیف لطیفی، شهردار قلات، از افزایش درآمدهای این نهاد خبر می‌دهد و می‌گوید که درآمد شهرداری در سال گذشته ۲۵ میلیون افغانی بوده است.

او می‌افزاید که چندین پروژه‌ی توسعه‌ای در شهر قلات عملی شده است و نظر به نیازها و امکانات، در آینده نیز قرار است پروژه‌های اساسی بیش‌تری در این شهر عملی شود.

سلام‌وطندار را در تلگرام دنبال کنید

شهردار قلات، می‌گوید: «درآمد سالیانه‌ی ما بیش‌تر در سه ماه آخر سال جمع‌آوری می‌شود. درآمدی که امسال تا کنون جمع‌آوری کرده‌ایم، دو میلیون است؛ زیرا بیش‌تر درآمد ما در وسط سال به ‌دست می‌آید. ترتیب همین‌ گونه ایجاد شده است. سالانه ۲۵ میلیون عواید داریم که از آن دو پروژه‌ را عملی کرده‌ایم و کار سومی نیز جریان دارد.»

گفتنی است که مقام‌های حکومت سرپرست همواره از افزایش درآمدهای دولتی خبر داده ‌اند؛ به همین دلیل، شهروندان خواستار عملی‌شدن پروژه‌های اساسی در مناطق خود اند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: