فداءالرحمان احمدی، رییس اقتصاد تخار، به سلام‌وطندار می‌گوید که پس از فروپاشی جمهوری در نزدیک به یک‌‌و‌نیم سال گذشته، کار بیش از ۱۰۰ پروژه‌ی توسعه‌ای به ارزش چهار میلیارد و ۶۰۶ هزار افغانی در این ولایت، به دلیل نبود بودجه متوقف شده است.

به گفته‌ی او، از این میان تنها روند تطبیق شش پروژه‌ی آن جریان دارد. رییس اقتصاد تخار، از رهبری حکومت کنونی می‌خواهد که بودجه‌ای را برای ازسرگیری روند تطبیق پروژه‌های متوقف‌شده، اختصاص دهد.

سلام‌وطندار فارسی را در فیسبوک دنبال کنید

او می‌افزاید: «این پروژه‌ها شامل سرک‌ ولسوالی‌های ماورای کوکچه و ورسج، آب‌گردان‌ها‌ی کوچک و ساخت مکتب‌ها و مسجدها است که قبلاً زیر کار بودند؛ اما پس از تحولات اخیر کار این پروژه‌ها متوقف شده است.»

در همین حال، شماری از باشندگان تخار، خواستار ازسرگیری کار پروژه‌های متوقف‌شده از سوی حکومت امارت اسلامی اند. آنان، می‌گویند که با آغاز کار پروژه‌های متوقف‌شده، در کنار فراهم‌شدن زمینه‌ی کار به مردم، بخشی از مشکلات آنان نیز حل خواهد شد.

صدرالدین، باشنده‌ی تخار، می‌گوید: «به عنوان یک شهروند‌، از حکومت امارت اسلامی می‌خواهم که پروژه‌های متوقف‌شده در تخار، خصوصاً پروژه‌‌ی بازسازی سرک‌های مخروبه‌ی ماورای کوکچه را آغاز کند. با آغاز کار این پروژه‌، بسیاری از مردم مصروف کار می‌شوند و سرک نیز ترمیم می‌شود.»

سلام‌وطندار فارسی را در تویتر دنبال کنید

نبی‌الله، دیگر باشنده‌ی تخار، نیز می‌گوید: «پروژه‌هایی که از حکومت پیشین نیمه‌تمام باقی مانده اند، از جمله ساخت مکتب‌ها، سرک‌ها و بندهای آب‌گردان همه به نفع مردم و حکومت است که با آغاز کار این پروژه‌ها، در کنار این که زمینه‌ی کار به مردم مساعد می‌شود، مشکلات و نگرانی مردم نیز حل می‌شود.»

این در حالی است که به دنبال روی‌کارآمدن امارت اسلامی و قطع کمک‌های جهانی در بخش‌های توسعه‌ای در کشور، کار بیش‌تر پروژه‌های توسعه‌ای در ولایت‌های مختلف متوقف شده است.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: