ولسوالی‌های شمولزی، شینکی، نوبهار و اتغر، از جمله ولسوالی‌های جنوبی ولایت زابل اند. شماری از باشندگان زابل، می‌گویند که راه‌های مواصلاتی این ولسوالی‌ها با شهر قلات، مرکز این ولایت، تخریب شده و با فروریختن پل روی دریا در ولسوالی شینکی، مشکلات مردم نیز بیش‌تر شده است. آنان می‌افزایند که به دلیل خرابی جاده‌ها، نمی‌توانند بیماران شان را به موقع به شهر قلات برسانند.

بهلول، باشنده‌ی ولسوالی شمولزی، می‌گوید: «همگی از همین راه می‌روند. هنگامی که کمی باران ببارد، به مردم مشکل‌ساز می‌شود و موترهای باربری که اصلاً نمی‌توانند بروند. اگر این جاده ساخته شود، کار بزرگی است.»

سلام‌وطندار فارسی را در تویتر دنبال کنید

گل‌آغا، باشنده‌ی ولسوالی‌ شینکی، نیز می‌گوید: «ما با مشکلات زیادی روبه‌رو هستیم. به راه درست و پل نیاز داریم. پل شینکی هم فرو ریخته است و نمی‌توانیم بیماران خود را به شفاخانه منتقل کنیم.»

در همین حال، مسئولان ریاست فواید عامه‌ی زابل، با تأیید خرابی را‌ه‌های مواصلاتی این ولایت، اما می‌گویند که تلاش می‌کنند هرچه زودتر این راه‌ها را بازسازی کنند. احمد احمدی، رییس فواید عامه‌ی زابل، می‌گوید: «تلاش می‌کنیم راه‌های منتهی به این ولسوالی‌ها را تا مرز پاکستان جغل‌اندازی کنیم؛ اما اگر بودجه‌ی بیش‌تر به دست بیاوریم، برنامه داریم که راه‌ها را بازسازی کنیم.»

سلام‌وطندار فارسی را در فیسبوک دنبال کنید

این در حالی است که در زمستان، راه‌های منتهی به بیش‌تر ولسوالی‌های زابل به دلیل بارش شدید برف و باران، بسته می‌شود و این مسئله، باشندگان این ولایت را با مشکلات بسیاری روبه‌رو می‌کند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: