برف‌باری‌ها و توفان‌های پسین در بسیاری از مناطق غور و بسته‌ماندن راه‌های مواصلاتی این ولایت، انتقال بیماران به مرکزهای صحی را دشوار کرده و سبب شده است که مردم نتوانند خود و بیماران‌شان را به مرکزهای صحی ولسوالی‌ها و ولایت‌های هم‌جوار منتقل کنند.

شماری‌ از باشنده‌گان مناطق دوردست ولسوالی لعل‌وسرجنگل ولایت غور به سلام‌وطندار می‌گویند که اگر برای بازگشایی مسیرهای بسته‌شده توجه نشود، بسیاری از بیماران به‌شمول زنان و کودکان در این ولسوالی تلف خواهند شد.

سلام‌وطندار را در اینستاگرام دنبال کنید

محمدحسن، باشندۀ روستای «سنگ‌ تخت» ولسوالی لعل‌وسرجنگل، می‌گوید: «سرک پاک نمی‌شود، مسافران سنگ تخت بند مانده‌اند، مریض ما به لعل نمی‌رسد، همین مشکل ماست و سرک پاک نمی‌شود.»

در همین حال، حکمت لعلی، یکی دیگر از باشنده‌گان ولسوالی لعل‌وسرجنگل می‌گوید که ده‌ها موتر مسافربری که حامل زنان و کودکان هستند و از ولایت‌های دایکندی و بامیان به سرحدات غور رسیده، در برف گیر مانده‌اند. او وضعیت مسافران گیرمانده را نگران‌کننده می‌خواند.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

با این حال، حبیب‌الرحمان، رئیس فواید عامۀ غور، می‌گوید که آنان تیم‌های برف‌پاک‌شان را به ساحات بسته‌شدۀ ولسوالی لعل‌وسرجنگل فرستاده‌اند و به‌زودی مسیرهای بسته‌شده بازگشایی می‌شود.

ولسوالی لعل‌وسرجنگل از شهر فیروزکوه، مرکز غور بیش از ۱۵۰ کیلومتر فاصله دارد و هم‌مرز با ولایت‌های بامیان و دایکندی‌ست. این ولسوالی از مناطق سردسیر و برف‌گیر غور به‌شمار می‌رود.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: